Vienas didžiausių greitųjų kreditų privalumų, kuomet šie buvo pristatyti lietuviams prieš ekoniminę krizę, neabejotinai yra galimybė skolintis greičiau nei iki tol buvo galima. Žinoma, nereikėtų pamiršti suteiktos kredito internetu galimybę, kuri taip pat reiške progą gauti kreditą žmonėms, iki tol neturėjusiems tokios progos net formaliai (pavyzdžiui, buvo pradėtos suteikti paskolos bedarbiams). Bet pristatyta naujovė pasiskolinti internetu arba sms žinute buvo, kaip sakoma, „kažkas tokio“. SMS kreditai iš pradžių patapo populiariausiu skolinimosi tipu, bet po daugybės valstybinių priežiūros įstaigų priimtų sprendimų, šis populiarumas stabiliai mažėjo. SMS kreditas buvo labai greit „numalšintas“ ir šio populiarumas perimtas paskolų internetu. Nepaisant to, skolinimasis sms žinute vis dar yra galimybių, kuria žmonės aktyviai naudojasi, nors ir nebe tokiais dideliais mąstais, kaip iš pradžių.

Apie tai, kaip atsirado SMS kreditai mes jau rašėme. Dabar parašysime apie tokių kreditų privalumus bei galimybes pasinaudoti keletu gudrybių, kurios leis pasiskolinti pigesnį greitąjį SMS kreditą.

greitasis SMS kreditas
Taip atrodo SMS kredito ataskaita kitose šalyse.

SMS kreditų privalumai ir trūkumai

Galimybė pradėti aptardami svarbiausius greitųjų SMS kreditų trūkumus. Pradėsime nuo akivaizdesnių ir labiau žinomų – bet galbūt ne visiems – ir nuosekliai judėsime prie mažiau apibūdintų ir tuo pačiu mažiau žinomų. Neabejotinai svarbiausias privalumas yra jau išreklamuotas ir pagarsėjęs greitas skolinimas. Dabar rinkoje egzistuojantis standartas yra SMS kreditas per 15 minučių. Būdavo įprasta vartojamąjį kreditą gauti per keletą dienų, bet dabar, priklausomai nuo kredito sumos ir konkrečios bendrovės, jį galite gauti per ketvirtadalį valandos. Tiesa, kai kurie kreditoriai, siekiantys prisiimti mažiau rizikos, skolindami didesnes sumas ar tiesiog turėdami kitokius verslo vykdymo principus, tokį patį kreditą suteikia per 24 valandas. Skolinantis didesnes sumas, viršyjančias kelis tūkstančius eurų, kredito suteikimas gali užtrukti dar ilgiau. Bet prireikus tik eilinio kredito trumpam laikotarpiui, ypatingai SMS žinute, neturėtų kilti didelių problemų gauti kreditą per 15 minučių.

Dar vienas iš didesnių privalumų yra mažesni rizikos standartai. Minėjome, kad tik atsiradę greitieji kreditai buvo skolinami į kairę ir į dešinę. Kitaip tariant, praktiškai kiekvienas norintis galėjo gauti nedidelės vertės kreditą. Situacija nesiskyrė labai smarkiai nuo tos, kuri vyravo prieš ekonominę krizę, kuomet paskolos nekilnojamajam turtui įsigyti buvo dalinamos kiekvienam norinčiam, nepriklausomai nuo rizikos. Tokia skolinimo etika, žinoma, privedė prie nekilnojamojo turto burbulo, jo sprogimo ir finansinės katastrofos. Kadangi greitasis SMS kreditas buvo gerokai skurdesnis ir kuklesnis – dažniausiai tuo metu siekdavęs tik iki kelių šimtų litų – tokio laipsnio ekonominė rizika tikrai neegzistavo. Tokios rizikos nebuvo net ir daugeliui žmonių nesugebant grąžinti pasiimto kredito. Visa tai buvo įskaičiuota į verslo planą ir suteikiamo kredito kainą. Pagal tuometinius duomenis iki penktadalio kredito vartotojų nesugebėdavo kredito grąžinti laiku. Bet tokiame kontekste, tokioje skolinimo praktikoje, kone kiekvienas norintis galėdavo gauti SMS kreditą. Bedarbiai buvo viena iš tų žmonių grupių. Situacija dabar gerokai pasikeitė ir paskolos bedarbiams nebėra suteikiamos. Nepaisant to, tūkstančių neturinčių darbo lietuvių vis tiek aktyviai ieško tokių pasiūlymų iš inercijos. Tas pasikeitimas buvo sąlygotas labai prastos finansinės padėties (daugybė rizikingų žmonių grupių paprasčiausiai nesugebėdavo grąžinti kredito), šalies vyriausybė ir kitos institucijos priėmė eilę įstatymų, apribojančių greitųjų kreditų bendrovių veiklą.

Tokie būtų du didžiausi SMS kreditų privalumai. Žinoma, savaime suprantama, kad dar vienas esminis aspektas yra SMS žinučių rolė kredito gavimo procese. Negana to, kad kreditai internetu buvo pakankamai didžiulė naujovė, bent jau patogumo prasme, tai SMS kreditai buvo dar didesnė revoliucija skolinimosi praktikoje. Bet eime prie trūkumų.

Didžiausias ir neabejotinai pagrindinis yra tokių paslaugų kaina. Trumpai tariant, už visus patogumus gyvenime tenka susimokėti, nėra nieko nemokamo (apie tai kiek vėliau). Lygiai tokios pat sąlygos galioja ir greitųjų SMS kreditų atveju – didesnis patogumas ir geresnės galimybės pinigams gauti reiškia didesnę kainą. Dalis kainos išaugimo, lyginant su eiliniu vartojimo kredito, gali būti paaiškinti ir didesne rizika iš kreditoriaus perspektyvos. Tas kainų skirtumas nėra toks mažas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Na, pavyzdžiui, metinė būsto paskolų palūkanų norma šiuo metu nesiekia daugiau keletos procentinių punktų. Tuo tarpu greitasis SMS kreditas mėnesiui suteikiamas su keletu procentinių punktų didesnėmis palūkanomis! Metinė palūkanų norma įprastai būna didesnė už šimtą procentinių punktų. Tai yra neabejotinai esminis trūkumus, kuris kai kuriais atvejais gali užgošti visus anksčiau minėtus privalumus. Ar toks trūkumas tą padarys – priklauso nuo to, ko norite. Kainai esant antraeiliui faktoriui ir skubiai prireikus nedidelės sumos pinigų, galima drąsiai galvoti apie SMS kreditą. Priešingu atveju, reikėtų arba susitaikyti su tuo, kad joks kreditas pagelbėti negalės, arba ieškoti kažkokių kitokių alternatyvų.

Kaip gauti pigesnį greitąjį SMS kreditą. Geroji praktika

Besiskolinančių iš greitųjų kreditų bendrovių yra dešimtys ar net šimtai tūkstančių. Kiekvienas iš tų tūkstančių žmonių neabejotinai norėjo pasiskolinti pigiau, tai yra mokėti mažiau nei buvo galima pagal standartą. Nors daugeliui tikriausiai toks tikslas teliko svajonės lygmenyje, buvo nemažas ratas žmonių, kurie iš svajonių perėjo prie veiksmų. To rato žmogeliai išbandė įvariausius metodus, bandydami gauti pigesnį SMS kreditą. Kai kas pavyko, o kai, deja, ne. Bet tikrai buvo dalykų, kurie leido sėkmingai gauti pigesnį ar net nemokamą kreditą. Tokia gerąją praktika dabar norime pasidalinti.

Ar žinojote, kad galite gauti nemokamą kreditą? Toks klausimas atrodyto labai kvailas, nes tikriausiai atsakymas yra teigiamas. Turint omenyje reklamos kiekius, bet kas, net ir nesidomintis greitaisiais kreditais, galėjo išgirsti apie nemokamus kreditus. Bet ar žinojote, kad pirmas kreditas nemokamai gali būti suteikiamas ne tik vienoje bendrovėje, bet net keliose tuo pačiu metu?! Kitaip tariant, galite pasiskolinti nemokamai iš vienos bendrovės, o atėjus laikui grąžinti pasiskolintus pinigus, galite pasiimti dar vieną nemokamą kreditą iš kitos bendrovės. Taip galėsite ne tik atitolinti realų pinigų grąžinimą, bet ir mėgautis didesne finansine laisve.

Pridedant prie šio metodo yra ir dar vienas būdas gauti nemokamą kreditą net tuomet, kai nebesate naujas klientas nė vienoje kompanijoje ir nebegalite pasiskolinti nemokamai. Bet tą gali padaryti artimasis. Kadangi SMS kreditai nėra dideli ir artimieji turi tendenciją pasitikėti vieni kitais, galite pasikalbėti su artimu žmogumi ir sutarti, kad šis pasiskolins savo vardu vardan jūsų. Tuomet galėsite išnaudoti nemokamų SMS kreditų galimybę dar efektyviau. Žinoma, raktas į sėkmę šioje situacijoje yra pasitikėjimas. Bet net ir nesant šiam faktoriui, galite nesunkiai sudaryti formalias sutartis, patvirtintas notaro ar atitinkamų asmenų. Tiesa, kadangi tokia prabanga kainuoja, siūlytina tą daryti tik sumai esant pakankamai didelei, kad pateisintų tokį pinigų leidimą.

Dar vienas triukas, kuriuo būti pasinaudoti, tai yra puslapių paslauga, kurios dėka galite rasti visus greituosius SMS kreditus vienoje vietoje. Tokia informacija yra ne tik agreguojama, bet dar ir pastoviai atnaujinama. Geriausias pasirinkimas ieškantiems tokių paslaugų neabejotinai yra AmCredit.lt. Tik mes pateikiame didžiausią kiekį naudingiausios informacijos apie kiekvieną greitąjį kreditą.

Greitasis SMS kreditas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *