įsiskolinimų atsikratymasŠiuo metu net kelios dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių turi finansinių įsipareigojimų trečiosioms šalims. Dalis šių įsiskolinimų didelės problemos nekelia, nes ta dalis žmonių labai sąmoningai ir protingai pasiėmė reikiamą paskolą. Galbūt jis buvo imama dėl būsto įsigijimo, o galbūt tai buvo paskola automobilio įgijimui. Bet kokiu atveju, tokios paskolos dažnai būna apgalvotos ir jokių problemų nekelia. Tačiau kita dalis įsiskolinimų, kuri dažniausiai egzistuoja greitųjų kreditų formoje, labai dažnai pastumia žmogų į nepavydėtiną situaciją. Tokie kreditai tampa lyg kilpa po kaklu ir kiekvienas nori kuo greičiau ja atsikratyti. Kaip tą padaryti – šio straipsnio tema.

Tokiose situacijose dažno žmogaus impulsas yra vėl griebtis kreditų ir tokiu būdu bandyti grąžinti visas paskolas. Tokie impulsyvūs sprendimai retai kada padeda, nes jie tik nustumia problemą į tolesnę ateitį, neišspręsdami jos iš esmės. Priešingai, tokie sprendimai gali situaciją tik pabloginti, nes palūkanos niekur nedingsta, jas vis tiek reikia mokėti. Vėl pasiėmus kreditą, nors tas palūkanų mokėjimas pasislenka į ateitį, pačių palūkanų kiekis pasidaro didesnis. Toks veiksmų planas rekomenduojamas tik tuomet, kai būtina nusipirkti laiko ir nėra kitos išeities. Bet tuo pačiu jums būtina žinoti, kad paskolą grąžinti tikrai galėsite numatytoje ateityje. Užuot skubėję priimti tokius nepamatuotus sprendimus, verčiau pagalvokite ką dar galėtumėte padaryti.

Pirmas žingsnis: paskola įsiskolinusiam

Vienas iš pirmųjų sprendimų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti, tai yra paskola įsiskolinusiems asmenims. Šiuo metu yra nemažai greitųjų kreditų bendrovių, kuriuos suteikia tokią paslaugą. Turėdami įsipareigojimų, jūs galite kreiptis į kreditorių, pranešti jam, kad turi tam tikrą kiekį įsiskolinimų ir paprašyti jo refinansuoti juos. Tai leis jums sutaupyti dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, paskolų refinansuotojai gali pasiūlyti žemesnes palūkanas. Šiuo klausimu su jais galite net pasiderėti. Kitu atveju jums realiai nebūtų jokio intereso perkelti savo įsipareigojimus pas tokį refinansuotoją. Taigi, apjungus visus jūsų kreditus į vieną ir mokant pas kreditorių, kuris gali jums pasiūlyti žemesnes palūkanas, akivaizdžiai leidžia sutaupyti. Tačiau antras kelias, kaip jūs sutaupote tokiu atveju, yra pavedimo mokesčių sumažėjime. Yra įprasta būti įsiskolinus keliems kreditoriams, nemaža dalimi dėl skubotų veiksmų, kuriuos aptarėme kiek aukščiau. Todėl kiekvieną mėnesį atliekant pavedimus skirtingoms bendrovėms, yra atliekami atskiri pavedimai. Kadangi kiekvienas pinigų pervedimas gali kainuoti iki 0.6 euro centų, iš viso to gali susidaryti didelė suma. Ypatingai tais atvejais, kai yra mokama ne kas mėnesį, o, pavyzdžiui, kas savaitę bei kuomet reikia mokėti dar ir papildomus mokesčius atskirai. Apjungus visus įsiskolinimus į vieną, galima viską mokėti vos vienu pavedimu. Tai ne tik pigiau, bet ir daug patogiau.

Antras žigsnis: pigesnio kredito paieška

Paskolų refinansavimas nėra vienintelis būdas, kaip gali tvarkytis su varginančiais įsiskolinimais. Dar vienas būdas yra ieškoti paskolų įsiskolinusiems asmenims, bet ne per refinansavimą. Jūs tiesiog galite susirasti tokį kreditą, kuris bus gerokai pigesnis nei jūsų jau turimi. Tuomet pasiimkite tokį kreditą, grąžinkite iki tol susikaupusius įsipareigojimus ir taip stabiliai mokėsite mažiau. Jei paskui vėl rasite pigesnį kreditą – procesą tiesiog pakartokite. Tokiais atvejais labai padeda nemokamos paskolos, kurios leis jums ne tik, kad mokėti mažiau palūkanų, bet jų nemokėti visai! Žinoma, toks kelias neleidžia visiškai atsikratyti skolomis, bet užtat sumažina jūsų įsipareigojimus ir leidžia atidėti problemos sprendimą tolimesnei ateičiai.

Žinoma, bandymas spręsti šią problemą paskolomis nėra vienintelis būdas. Jūs taip pat gali ieškoti papildomų uždarbio galimybių, galite bandyti susirasti geresnį darbą ir panašiai. Viskas priklauso tik nuo jūsų konkrečių aplinkybių. Tačiau kaip jau minėjome, svarbiausia yra neprarasti sveiko proto ir neskubėti daryti skubotų veiksmų. Tik tuomet galėsite galutinai atsikratyti savo įsiskolinimais.

Trečias žingsnis: paskolos iš žmonių

Galite sukombinuoti refinansavimo ir pigios paskolos paieška ir pateikti prašymą paskolai iš žmonių gauti. Tai šiuo metu rinkoje pigiausios paskolos, kurias suteikia tokie pat paprasti žmonės kaip ir jūs. Todėl, kad jų yra daug ir jie konkuruoja tarpusavyje siūlydami savo pinigus, galutinėje analizėje tokios paskolos kaina būna mažesnė nei kitur.

O net ir be šito, paskolos iš žmonių yra išduodamos ir refinansavimo formoje, kas leidžia siūlyti pasiskolinti jas dar pigiau. Taip galite atsikratyti įsiskolinimais lengviau nei įsivaizdavote. Bet reikia žinoti, kad paskola iš žmonių nėra išduodama kaip paprastas kreditas. Ją gauti net sunkiau nei vartojimo paskolą, kuri ir taip nepasižymi lengvu išdavimu. Bet jei jums pasiseks ir jūsų paraiška bus priimta, tuomet džiaukitės, nes su paskola iš žmonių savo įsiskolinimais atsikratyti netruksite!

Kaip atsikratyti įsiskolinimų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *