paskolų refinansavimasKai skubiai tenka spręsti finansinius sunkumus, daugelis vartotojų priima ne itin išmintingus sprendimus. Verta žinoti, kad paskolų refinansavimas turėtų būti laikomas prioritetiniu finansinių problemų sprendimo būdu. Tai lengviausias kelias bent šiek tiek sumažinti kas mėnesį sumokamų įmokų sumas. Supraskite, refinansavimo kreditai šiuo metu yra pigiausi. Kai kurios įmonės netgi gali pasiūlyti individualias skolos grąžinimo sąlygas. Paskolų refinansavimas skirtas turimų įsipareigojimų padengimui. Kuomet jie yra padengiami, lieka nauja skola, o senų nebėra. Geriausia tai, kad naują skolą galima grąžinti paprasčiau, nes sumažėja įmokos. Jos mažėja dėl mažesnių refinansavimo kreditų palūkanų. Taip pat įmokos gali mažėti dėl prailginto skolos grąžinimo termino. Ką būtina žinoti norintiems pasinaudoti refinansavimo paslauga?

Kreditų refinansavimui dažniausiai taikomos analogiškos sąlygos kaip ir paprastiems vartojimo kreditams. Galime dar kartą prisiminti kokios jos yra:

  • Būtina gauti pajamas, kurios nebūtų per daug menkos. Jeigu grąžinate senas skolas visiškai, ir paskui tenka mokėti naujas įmokas, tai tos įmokos negali viršyti 40 procentų mėnesio pajamų. Tai taikoma visoms vartojimo paskoloms. Refinansavimo kreditai yra priskiriami prie jų.

  • Asmuo, norintis gauti refinansavimo paskolą, negali būti įrašytas į skolininkų sąrašus. Skolininkų sąrašai parodo kurie asmenys yra neatsakingai vykdantys įsipareigojimus. Pačios kredito įstaigos nurodo, kad asmenys negali būti įtraukti į tokius sąrašus, nes kitaip paskolos nebus suteikiamos.

  • Paskolų refinansavimas nėra skirtas bedarbiams. Nors bedarbiai turi įsipareigojimų kitoms finansų įstaigoms, jie nebegali gauti jokių naujų finansinių paslaugų, už kurias būtų atsiskaitoma tolygiomis mėnesio įmokomis. Tai liečia ir paskolų refinansavimą.

  • Jeigu paskolų refinansavimas padidintų įsipareigojimų sumą taip, kad įmokoms būtų skiriama didžioji dalis gaunamų pajamų, tuomet asmuo refinansavimo galimybe pasinaudoti negalėtų.

Kai kurios kredito įstaigos, siūlančios refinansavimo paskolas prasiskolinusiems, nurodo, kad ši galimybė suteikiama įkeičiant turtą. Tai reiškia, kad tie, kuriuos domina paskolų refinansavimas, pirmiausiai turi kruopščiai pasidomėti keliamomis sąlygomis. Kiekviena įmonė gali nurodyti vis skirtingus reikalavimus, tačiau visi jie negali pažeisti įstatymų.

Labiausiai verta pabrėžti, kad įmonės, kurios teikia refinansavimo kreditus, dabar gali pasiūlyti be galo mažas palūkanas ar net mažesnes nei moka klientas. Dėl to pradžioje ir minėjome, kad kai kurios kredito bendrovės siūlo individualias sąlygas. Norintiems mokėti mažiausias palūkanas ir įmokas, reikėtų pasidomėti kreditorių pasiūlymais. Dažniausiai naudingiausias sąlygas gauna tie, kurie gali pasiūlyt turto įkeitimą. Jūs galite įkeisti tiek kilnojamą, tiek ir nekilnojamą turtą. Tai reiškia, kad paskolų refinansavimas gali būti atliekamas ir su turto įkeitimu, o tuomet klientas gali gauti ir maksimaliai geriausias sąlygas. Žinoma, jeigu jums aktualu kur būtų galima perkelti skolas be jokio užstato, tuomet reikėtų kreiptis į populiariausias kreditų bendroves.

Todėl nėra patartina bandyti gauti tokio pobūdžio paskolą iš privačių asmenų. Skolintis iš jų galima tais atvejais, kuomet neegzistuoja priėjimas prie reglamentuotų ir oficialiai patvirtintų greitųjų kreditų davėjų. Tokiais atvejais tiesiog nelieka kitos išeities. Tačiau refinansavimas yra unikalus tuo, kad tai yra paskola, suteikiama nepriklausomai nuo jūsų situacijos sudėtingumo (išskyrus keletą išimtinių atvejų). Priešingai, tai yra paskola, kuri yra suteikiama tiems, kurie susiduria su finansiniais sunkumais, t.y. tiems, kurie turi sunkumų grąžinant jau turimą kreditą.

Tik tais atvejais, kuomet yra vėluojama atlikti kredito įmokas gąsdinančiai ilgą laiko tarpą, paskolų refinansavimas gali būti nesuteikiamas. Visais kitais atvejais – refinansavimo paslauga gali būti prieinama net ir sudėtingiausiose situacijose atsidūrusiam piliečiui.

Kreditų refinansavimo paslaugų ypatumai