Nemažai esame rašę apie standartinzuotus greitųjų paskolų pasiūlymus klientams. Toks kalbos vartojimas galėjo sukurti prielaidas klaidingai nuomonei, kad visiems klientams be išimčių yra taikomos vienodos sąlygos. Toks požiūris yra smarkiai klaidingas, nes paskolos internetu yra suteikiamos skirtingomis sąlygomis, skirtingoms klientų grupėms. Galima išskirti dvi pagrindines klientų grupes, kurioms yra teikiami skirtingi pasiūlymai: nauji ir pastovūs/esami klientai. Pastarieji dar gali būti išskaidyti į besiskolinančius antrąjį, trečiąjį ar ketvirtąjį kartą. Kai kurios bendrovėse (pavyzdžiui, smscredit) galima rasti dar vieną, VIP klientų grupę. Paradoksalu, bet tiek lojalumas, tiek jo nebūvimas turi teigiamą įtaką sąlygoms, kurias galite gauti.

Galime pradėti nuo pačios pradinės klientų grupės – naujų klientų. Paskolas internetu suteikiančios bendrovės nėra išskirtinės tokiame klientų segmentavime. Praktiškai visi paslaugas teikiantys verslai prioritizuoja naujus klientus. Toks pasirinkimas yra labai lengvai pagrindžiamas verslo logika. Pastovūs ar paslaugas išbandę klientai turi didesnę tikimybę pasilikti prie turimų paslaugų nei ieškoti kito tiekėjo. Taip yra dėl įvairiausių priežasčių, bet pagrindinė yra elementariausias patogumas ir laiko taupymas. Pavyzdžiui, interneto paslaugų tiekėjai visuomet siūlys geresnes sąlygas naujiems klientams. Tiesa, tikėtina, kad turėsite pasirašyti tam tikro laikotarpio sutartį, pateisinančią gaunamas nuolaidas. Toks yra dar vienas pranašumas suteikti nuolaidas naujiems klientams. Tai yra gerai verslui, bet dėl to tikrai nėra patenkinti lojalūs klientai, ilgą laiką besinaudojantys paslaugomis.

Dėl tokio nepasitenkinimo ir potencialiai prarandamų klientų, verslai yra priversti siūlyti panašias sąlygas ir lojaliems klientams. Tai pasireiškia suteikiama galimybe pasirašyti naują sutartį, daugiau ar mažiau identišką tai, kurią gauna nauji klientai. Bet nepriklausomai nuo lojalumo, jei jūsų kredito istorija yra bloga, tai lojalumas čia niekuo nepadės. Kreditai su bloga kredito istorija nebus išduoti tomis pačiomis sąlygomis, kaip kitiems klientams, nesvarbu ar jūs lojalus ar ne. Todėl prieš kaupdami lojalumo taškus ir bandydami gauti kuo pigesnę paskolą, pirmiausia susitvarkykite savo kredito istoriją.

Ką tai turi bendro su paskolomis internetu? Pastarųjų tiekėjai vadovaujasi praktiškai identiška logika. Tiesa, kadangi pats parduodamas produktas yra (paskolos) sutartis, naujam klientui galima pasiūlyti ne galimybę sudaryti sutartį ir taip gauti nuolaidų, bet sudaryti kitokios formos sutartį. Tikriausiai esate girdėję apie pirmą paskolą nemokamai? Pastaroji yra būtent ta akcija/nuolaida, kurią kreditoriai siūlo naujiems klientams. Kaip galite pastebėti, tik nauji klientai gali gauti nemokamą paskolą, tai yra tik klientai, besiskolinantys pirmą kartą. Lojalūs klientai gali būti nepatenkinti, bet nemanau, kad tai ką nors pakeis. Pasiūlyti identiškas sąlygas pastoviems ar tiesiog antrą kartą besiskolinantiems klientams būtų tiesiog savižudybė perkeltine verslo prasme. Tokiu atveju nebebūtų įmanoma gauti jokio pelno. O kaip ten bebūtų, nemokamos paskolos suteikiamos tik su viena mintimi galvoje – kad tai padės uždirbti daugiau pelno. Gali būti, kad tai atrodo ganėtinai paradoksalu, tai yra paskolos internetu suteikimas nemokamai vardan didesnio pelno. Bet patikėkite – tame logikos tikrai yra. Atsakymą galėjote matyti iš ankstesnių komentarų šiame tekste. Tiesiog prieš tai pasiskolinę klientai bus labiau linkę sekantį kartą skolintis iš to paties tiekėjai, nebent nemokamos paskolos akcija bus suteikiama ir kitoje vietoje. Bet tokiu atveju mes vis tiek prieiname prie tos pačios logikos tik kiek ilgesniu keliu. Suteikdami nemokamą pakolą internetu, kreditoriai dar gauna kliento kontaktus, kuriuos gali panaudoti siųsdami savo reklamą. O geriau pagalvojus, tai kreditorius nieko nepraranda – paskolinęs vis tiek atgauna tą pačią sumą po mėnesio ar kito. Be abejo, egzistuoja tam tikra rizika, bet turint omeny visą institucinę bankrotų struktūrą ir prevencines priemones – ta rizika yra minimali. Bet tokia yra esminė priežastis, kodėl paskola internetu yra suteikiama nemokamai naujiems klientams.

Antroji klientų grupė yra bent keletą kartų prieš tai pasiskolinę klientai. Šiuos reikėtų atskirti nuo tik antrą ar trečią kartų besiskolinančius toje pačioje bendrovėje. Skirtumas susiveda į geresnes sąlygas daugiau kartų besiskolinantiems klientams. To priežastis labai paprasta – dažniau besiskolinantys klientai su savimi neša ženkliai mažesnę riziką. Tiesa, mes kalbame su nerašyta prielaida, kad tokie klientai savo kreditus grąžino sėkmingai. Klientams, kurie sukėlė riziką bendrovės kapitalui, paskolos internetu bus suteikiamos su daug prastesnėmis sąlygomis (jei bus suteikiamos apskritai), nepriklausomai nuo to, kiek kartų buvo skolintasi. Todėl visų tokių lojalumo sąlygų prielaida yra laiku grąžinti kreditai internetu.

Nors kreditoriai turi priėjimą prie viešai kaupiamos informacijos apie kliento kredito istoriją, ši gali būti pasenusi ar neadekvati dėl kitų priežasčių. Bent jau dėl šios priežasties kreditoriai yra linkę naudotis informacija, kurią patys yra sukaupę. Tokiose situacijose vieštai prieinama informacija yra naudojama tik kaip pagalbinis, antraeilis šaltinis.

Skolinantis antrąjį kartą, kreditorius turės šiek tiek daugiau informacijos apie kliento kredito istoriją. Pirmasis kredito grąžinimas nėra labai naudingas iš informacinės pusės, nes tokia paskola galėjo būti suteikiama nemokamai, o šią grąžinti tikrai nėra taip sunku kaip paprastą paskolą. Minimaliai dėl to kreditoriai nenorės skolinti geriausiomis sąlygomis pirmuosius kartus besiskolinantiems klientams. Tik po to, kai įrodysite savo gebėjimą grąžinti paskolą laiku, kuomet įrodysite, kad kreditorius gali pasitikėti savo sprendimu, tik tuomet galėsite gauti pilnaverčius pasiūlymus iš kreditoriaus.

AmCredit - greitos paskolos internetuNorėdami palyginti visas paskolas internetu, kurias galite rasti, apsilankykite mūsų pagrindiniame puslapyje. Mes – AmCredit – specializuojamės būtent tokiuose palyginimuose. Pas mus rasite ne tik santykinę informaciją apie skirtingas greitas paskolas, bet ir lojalumo įtaką potencialioms sąlygomis.

Tiesa, svarbu paminėti, kad geresnės sąlygos lojaliems klientams apie kurias visą laiką kalbėjome, tik retkarčiai pasireiškia mažesnėmis palūkanomis. Dažniausiai visas pagerėjimas susiveda į galimybę internetu gauti didesnės vertės paskolą. Kaip pavyzdį galima pasitelkti teksto pradžioje minėtajį smscredit – čia pirma paskola suteikiama iki 300 eurų, o norintys pasiskolinti daugiau, galės tai padaryti tik antruoju bandymu. Bet net ir skolinantis antrąjį kartą paskola suteikiama tik iki 450 eurų. Tuo tarpu kaina, tai yra palūkanos ir kiti mokesčiai, išlieka nepakitę nepriklausomai nuo to, kelintą kartą yra skolinamasi. Norint gauti paskolą internetu svarbu turėti omenyje šią lojalumo įtaką potencialioms sąlygoms.

Lojalumo įtaka paskoloms internetu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *