Kadaise žmogus neturėjo galimybės gauti paskolos. Tuomet jos pasidarė prieinamos ir eiliniams žmonėms, bet, deja, tik ilgalaikių paskolų formoje. Kiek vėliau atsirado ir greitos paskolos, kurių dar nebuvo galima skolintis internetu. O vėliau sekė ir šiandienos straipsnio objektas – sms kreditai.

Tai nereiškia, kad galite pasiskolinti tik savo telefono aparatu. Vienaip ar kitaip, jums vis tiek teks užsiregistruoti pas kreditorių internetu, per kreditoriaus sistemą. Vienintelė alternatyva tam yra registracija fiziškai. Tačiau tai yra pakankamai komplikuota, nes ne visi kreditoriai turi gerai išvystytą kredito punktų sistemą. Todėl sms kreditai internetu yra prienami tik naudojantis internetu. Tiesa, tolimesnis skolinimasis gali vykti išimtinai telefono aparatu. Tik reikia pačioje pradžioje užsiregistruoti internetu, o visa kita – paprasta kaip du kart du!

Nuo ilgalaikių paskolų iki paskolų vartojimo išlaidoms padengti

Pirmieji bankininkų žingsniai buvo labai nedrąsūs – jie skolindavo tik labiau pasiturintiems arba tik kapitalo žmonėms. Eilinis žmogus tais laikais uždirbdavo tiek nedaug ir buvo tokioje nepavydėtinai nestabilioje padėtyje be jokių galimybių, kad nei jis norėjo skolintis, nei jam kas nors būtų paskolą suteikęs. Taip nutikdavo todėl, kad bankininkai niekaip negalėjo įsitikinti, kad darbininkas paskolą galės grąžinti. Dabar laikai kitokie – kiekvienas turi daugiau ar mažiau stabilias pajamas, darbo vietą. O taip pat ir šiolaikinės technologijos leidžia surinkti  daugiau informacijos apie žmogų, jo kreditingumą, istoriją… Taip pat šiolaikinės technologijos leidžia gauti paskolą internetu, apie ką tuomet net nebūdavo galima pagalvoti. Anais laikais to nebūdavo – žmogaus neturėjo ne tik stabilių pajamų, bet ir apskritai jokio stabilaus gyvenimo. Technologijos taip pat neleisdavo surinkti jokios naudingos informacijos apie norinčius pasiskolinti – toks informacijos rinkimas būtų labai ilgas procesas ir pareikalautų daug išlaidų, o pajamas būtų mažos. Todėl neapsimokėjo; niekas to ir nedarė.

Kai gyvenimas visiems pasidarė stabilesnis ir geresnis, kuomet rinkos mechanizmai garantavo stabilumą, daugiau ar mažiau visi žmonės pradėjo gauti priėjimą prie paskolų. Tiesa, tai buvo ilgalaikės paskolos ir dažniau konkreti jų rūšis – būsto paskolos. Nes skolinti kitoms reikmėms buvo nepakankamai naudinga ir pelninga. O skolinti būstui jau visai kas kita. Kadangi tas pats perkamas būstas visada buvo paliekamas kaip užstatas, net ir skolindami neturtingiausiems, bankai mažai kuo rizikuodavo.

Tokias paskolas sekė pradedančios atsirasti vartojamosios paskolos. Jos buvo skolinamos su aukštesnėmis palūkanomis, bet jei buvo norinčių žmonių – o jų buvo pakankamai daug – dabar jie galėjo gauti paskolą vartojimo išlaidoms padengti. Laikui bėgant ta pati palūkanų norma mažėjo, nes iš pradžių keli bankai suteikinėję tokias paskolas sulaukė didesnės konkurencijos, o tuo pačiu metu ir žmonių gyvenimas pasidarė gerokai turtingesnis ir pastovesnis. Tai privedė prie vis gerėjančių sąlygų tiek patiems bankams, tiek ir jų klientams. Vis daugiau ir daugiau žmonių ėmė vartojimo paskolas, o tai skatino vis didesnę ir didesnę konkurenciją dėl šių pelningų klientų, kurie kiekis augo ganėtinai sparčiai.

SMS kreditai atsirado iš kart po greitųjų paskolų

sms kreditaiGanėtinai greitai atsirado ir greitos paskolos, kurias pradėjo suteikinėti nebe bankai. Įvairūs kreditoriai, kuriuos galima vadinti mini-bankais, pradėjo teikti greitąsias paskolas. Jos nuo vartojamųjų ir kitų paskolų, aptartų šiame straipsnyje iki šiol, skyrėsi tuo, kad buvo suteikiamos neįtikėtinai greitai ir su mažesniais standartais. Palyginimui galime pasakyti, kad jei vartojamųjų paskolų suteikimas užtrukdavo net iki savaitės ar daugiau, tai greitos paskolos būdavo (ir yra!) suteikiamos netgi tą pačią dieną. Jei kitos paskolos būdavo suteikiamos tik dirbantiems žmonėms, tai greitųjų paskolų formoje buvo suteikiamos ir paskolos bedarbiams. Šiandien sunku suvokti tokios inovacijos mąstus.

Na, o visai ne už kalnų buvo ir dar didesnė inovacija – sms kreditai. Jei greitos paskolos staigiai buvo pradėtos suteikti ir internetu, o tuo pačiu dar labiau pagreitėjo ir jų suteikimas, tai sms kreditai buvo netgi geresnė alternatyvą greitoms paskoloms; ypatingai tiems žmonėms, kurie ieško greičio ir patogumo. Sms kreditai leido žmogui pasiskolinti neturinti ne tik, kad išmaniojo telefono, bet ir interneto. Jei imant bet kokią kitą paskolą internetu, jums reikėjo ir kompiuterio, ir interneto ir mokėti jais naudotis, tai sms kreditą galima gauti vos su paprasčiausiu telefonu. Ne tik tai – sms kreditai suteikiami dar greičiau nei greitos paskolos!

Viena iš geriausių vietų, kur galite gauti sms kreditą neabejotinai yra Vivus, kuri be kita ko, tokį kreditą dar suteikia ir su įvairiausiomis nuolaidomis. Net ir be tokių nuolaidų šios bendrovės pasiūlymai yra tikrai patrauklūs, o dar pridedant ir jas, jūs gaunate iš ties sunkiai įtikimai gerą pasiūlymą pasiskolinti sms žinute.

SMS kreditai ir jų atsiradimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *