paskolų refinansavimasSpaudoje mirgant vienai refinansavimo reklamai po kitos, neišvengiamai kyla klausimas: ar visa tai gali būti tiesa? Pažiūrėkime į tai, kas yra siūloma vartotojui: visi turimi įsipareigojimai bus apjungti į vieną bendrą paskolą, bus sumažintos palūkanos bei dar suteikiama proga pasiskolinti papildomai. Tai tikrai gali pasirodyti per gerai, kad būtų tiesa. Juk tokie vartotojai dažniausiai bando daryti visus šiuos dalykus – ir pasiskolinti papildomai, ir sumažinti palūkanas… deja, bet nesėkmingai. Tai jei nesiseka pasiekti bent vieną iš šių tikslų, kodėl tuomet kažkas siūlyti sąlygas, kuriomis įgyvendinami visi norai?

Pirmiausia norėtume patikinti, kad visai tai tikrai yra tiesa. Paskolų refinansavimas suteikia visus šiuos privalumus ir, priklausomai nuo konkretaus atvejo, dar daugiau. Pradžiai pabandykime pasiaiškinti kodėl taip yra, tai yra, kodėl paskolų refinansavimas praktiškai visada būna pigesnis nei kelios įprastos paskolos.

Tam suprasti reikia nusimanyti apie verslo praktikas šioje srityje. Pradžiai – labai paprastas klausimėlis. Iš ko uždirba greitųjų kreditų bendrovės? Atsakymo ilgai ieškoti tikriausiai nereikia: iš palūkanų, kurios yra gaunamos paskolinus tam tikrą sumą pinigų. Palūkanos gali būti didesnės arba mažesnės, tačiau tik rinkos sąlygotose rėmuose. Todėl praktiškai visada greitųjų kreditų bendrovių uždarbis priklauso nuo suteiktų paskolų kiekio. Kuo daugiau paskolų suteikiama – tuo didesnis uždarbis. Todėl šios bendrovės taip aršiai ir nepaliaujamai bando prisivilioti naujų klientų. Viskas paprasta, kaip du kart du.

Būtent dėl to greitieji kreditai turi tendenciją būti pigesni vis didėjant kredito sumai. Kitaip tariant, kuo didesnę sumą vienas vartotojas nori pasiskolinti, tuo mažesnes palūkanas jis turės mokėti. Viskas logiška – greitų kreditų bendrovės paprasčiausiai bando suinteresuoti klientą skolintis ilgesniam laikotarpiui, kad iš to būtų galima uždirbti daugiau nei priešingu atveju. Pavyzdžiui, suteikiamas greitą paskolą internetu už tą pačią sumą visais atvejais, klientas paprasčiausiai gali neturėti jokio intereso skolintis 1 000 eurų vietoj 500 eurų, jei jam tiek pinigų tereikia. Tačiau jei pirmasis variantas pasirodys gerokai pigesnis, tuomet galbūt vartotojas susimąstys, kad visgi geriau pasiskolinti didesnę sumą.

Taip veikia ir greitųjų kreditų refinansavimas. Keleto paslaugų apjungimas į vieną sudaro didžiulę sumą, kuris praktiškai be išimčių būna gerokai didesnė nei vidutinis suteikiamas greitasis kreditas. Tai reiškia, kad pasirinkta bendrovė gali pasiūlyti geresnes sąlygas, nes apjungus visus variantus į vieną, tai sudarys didžiulę sumą pinigų, kuri, vienaip ar kitaip, atneš dar didesnį pelną. Todėl šioms įmonėms tikrai apsimoka suteikti pigesnes paskolas nei ir įsiskolinusiems žmonėms.

Tai turėtų paaiškinti kodėl paskolų refinansavimas yra suteikiamas ir kodėl jis yra suteikiamas taip pigiai. Dabar pakalbėkime apie tai, kodėl tokiais atvejais dar leidžiama ir pasiskolinti papildomai. Matote, kiekviena bendrovė nori į savo greitas prisivilioti kuo daugiau refinansavimo klientų dėl aukščiau išvardintų priežasčių. Vienas iš tokių būdų – papildoma paskola įsiskolinusiems asmenims. Tokio pasiūlymo pateikimo galimybę padidina ir tai, kad kiekvienas refinansuotojas gali labai detaliai išanalizuoti kiekvieną klientą ir įvertinti jo galimybes tą paskolą grąžinti.

Dabar jau turėtų būti visiškai aišku, kodėl paskolų refinansavimas yra suteikiamas. Be to, turėtų paaiškėti ir kodėl jie būna siūlomi tokiomis geromis sąlygomis.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Ar apsimoka refinansuoti savo įsiskolinimus?

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos