Greitieji kreditai savo mąstu yra neabejotinai populiariausia finansinė paslauga tarp privačių asmenų. Tačiau nepaisant to, kad būsto paskolos yra nepalyginamai didesnių sumų paslaugos, jos savo populiarumu užima antrąją vietą. Tai stebinti neturėtų, nes būsto reikia visiems, o jį įsigyti iš savų lėšų gali tik vienetai. Todėl dažniausiai būstui įsigyti skubama pasiskolinti iš atitinkamų institucijų.

Bet čia kiekvienam norinčiam savo būsto atsiranda klaustukas: kokiu būdu reikėtų bandyti finansuoti savo išsvajotąjį būstą? Dabar paskolų internetu rinka išsiplėtė taip smarkiai, kad net ir milžiniškos paskolos būstui įsigyti gali būti suteikiamos be didesnių problemų. Žinoma, tai nėra taip paprasta, kaip gauti kelių šimtų eurų vartojimo kreditą, bet tai tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gauti identišką paskolą iš komercinio banko.

Tačiau mūsų patarimas būtų vienareikšmiškas – nepaisant visų privalumų, kurie gali būti asocijuojami su greitaisiais kreditais, visada imkite paskolą būstui tik iš komercinio banko. Žinoma, šis procesas yra gerokai sudėtingesnis ir ilgesnis, tačiau suma, kurią sutaupysite tokiu būdu yra tiesiog per didelė, kad ją būtų galima ignoruoti. Mes kalbame apie sumas nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų. Tačiau kaip sako liaudies išmintis “durnių ir bažnyčioje muša”, todėl į neįdėjus visiškai jokių pastangų ir pažiūrėjus į visą procesą atsainiai, yra mažai šansų, kad siūloma paskola bus daug geresnė už greitą kreditą būstui. Tad norint gauti tikrai gerą būsto paskolos pasiūlymą, jums reikės gerokai pasukti galvą ir įdėti nemažai pastangų bei laiko. Nusiteikite tam.

Taigi, kodėl greitojo kredito kandidatūra šioje situacijoje nėra tinkama? Kitais atvejais mūsų atsakymas būdavo pakankamai paprastas: reikia pasiskolinti skubiai – rinkitės greitąjį kreditą, o jei reikia pasiskolinti pigiai ir turite laiko – rinkitės bankų alternatyvas. Tačiau šiuo atveju tai tiesiog negalioja. Esminė to priežastis yra ta, kad visais kitais atvejais sumų skirtumas tikrai nebūna toks didelis ir reikšmingas, kad tai būtų gyvybės ar mirties klausimas net ir skurdžiausiai gyvenantiems žmonėms. Bet kuomet planuojate įsigyti būstą, čia jau reikia pakloti ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. Dažnai ta suma perkopia net ir šimtą tūkstančių eurų. O kai kalbame apie tokias sumas, skirtumai tarp vienos ir kitos paskolos, net jei palūkanos skiriasi vos dešimtąją procento dalimi, gali reikšti tūkstantinius nuostolius.

Tokia yra esminė priežastis, kodėl rinktis greitojo kredito šiam dalykui įsigyti tikrai nereikėtų, net jei neturite laiko. Tokiu būdu tiesiog išmestumėte per daug pinigų į balą.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Ar verta ieškoti greitojo kredito norint įsigyti būstą?

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos