Nepraėjo nė daugiau nei pora mėnesių ir keturios greitųjų kreditų bendrovės vėl buvo nubaustos. Šį kartą, kaip pabrėžia Lietuvos Bankas, už netinkamą kreditingumo vertinimą. Kol kas nėra skelbiama kokios konkrečios bendrovės buvo nubaustos. Ši informacija bus paskelbta spalio mėnesio pabaigoje, praėjus trisdešimt dienų nuo nuobaudos įsigaliojimo ir su sąlyga, kad nuosprendis nebus apskųstas. Baudos, skirtos bendrovėms svyravo nuo kelių šimtų iki beveik dešimties tūkstančių eurų.

Priminsime, kad pastarasis yra vienas iš Lietuvos Banko priimtų sąžiningo skolinimo kriterijų/taisyklių. Greitųjų kreditų bendrovėms privaloma laikytis šių įstatymų tam, kad nebūtų neigiamai paveikta Lietuvos piliečių perkamoji galia ir šalies ekonominė veikla ilgajame laikotarpyje. Suteikdamos netinkamas paskolas internetu, šios bendrovės rizikuoja sulėtinti šalies ūkio augimą ir taip netiesiogiai pakenkti kitiems, su paskolomis nieko bendro neturintiems, piliečiams.

Visais atvejais buvo pažeista paskolos internetu suteikimo tvarka. Dažniausiai buvo netinkamai atsižvelgta arba neatsižvelgta visai į besiskolinančio asmens sutuoktinio (-ės) turimus įsipareigojimus ir gaunamas pajamas. Priminsime, kad pagal įstatymą, besiskolinančio asmens sutuoktinis (-ė) negali turėti daugiau įsipareigojimų (pagal proporciją gaunamoms pajamoms) nei įstatymu nustatyta riba. Tokiu būdu bandoma užkirsti kelią galimai per dideliems įsipareigojimams. Suprantama, kodėl bendrovės nenori rinkti šios informacijos: tai reikalauja papildomų resursų bei gerokai prailgina ir apsunkina paskolos gavimo procesą. Atsisakydami reikalauti tokios informacijos, šios bendrovės supaprastindavo ir sutrumpindavo registracijos procesą, taip įgaudamos konkurencinį privalumą prieš kitas bendroves klientų akyse.

Kiti, smulkesni nusižengimai taip pat buvo susiję su netinkamai apdorota informacija. Be to, buvo suteikta viena paskola bedarbiui, kuri, pagal priimtus įstatymus susijusius su atsakingu skolinimu, neturėjo būti suteikta.

Susijusios naujienos: pačios “Ferratum” kreditų teikimo bendrovės prašymu, pastaroji buvo išbraukta iš oficialiai reglamentuotų tiekėjų sąrašo. Kodėl bendrovė atsisakė šio statuso nėra skelbiama. Tačiau tai turėtų neigiamai įtakoti Lietuvos vartotojų padėtį rinkoje dėl sumažėjusios konkurencijos. Mat “Ferratum” buvo reikšmingą rinkos dalį užėmusi paskolų internetu kompanija.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Dar viena bauda greitųjų kreditų bendrovėms

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos