Kreditoriai
finbee logotipas

Labai greit įsibėgėjus greitųjų paskolų internetu bumui, pradėjo rastis vis daugiau siūlančių kreditus ir norinčių juos gauti. Tarp besiskolinančių buvo įtraukta vis daugiau ir vis skirtingesnių sluoksnių žmonių. Tuo tarpu tarp skolintojų daugėjo tik paskolas internetu siūlančių bendrovių, bet jos kokybiškai nesiskyrė viena nuo kitos. Iš esmės, skyrėsi tik kai kurios sąlygos, bet pats skolinimo principas buvo tas pats. Tai yra, stambus vietinis ar užsienio kapitalas nusprendžia įsteigti savo bendrovę ir pradėti teikti greitus kreditus internetu. Nieko naujo ir viskas čia jau matyta.

Bet laikui bėgant atsirado ir kokybiškai skirtingų skolintojų. Vienas tokių yra Finbee. Kas yra Finbee ir kuo jis ypatingas? Tai nėra eilinis kreditorius, bet tarpusavio skolinimo platforma, kurioje paprasti žmonės skolina paprastiems žmonėms. Tokios paskolos internetu turi visą aibę privalumų apie kuriuos ir norime pakalbėti šiandieniniame straipsnyje.

Finbee paskolos: informacija

Kas yra tarpusavio skolinimo platforma?

Prieš tai minėjome, kad įprastinis skolinimasis vyksta iš stambaus kapitalo bendrovių. Ten vienas skolintojas, sukaupęs pakankamą kiekį pinigų skolinimui, pradeda teikti greitas paskolas. Kitaip tariant, visos greitos paskolos eina iš vienų rankų.

Tarpusavio skolinimosi platformose viskas vyksta priešingai. Čia platformos organizatorius ir savininkas nėra tas asmuo iš kurio kišenės yra vykdami visi finansiniai sandoriai. Jis netgi nėra tas žmogus, kuris nustato visus paskolų kriterijus – palūkanų normą, įvairias akcijas ir panašiai. Nors jis išlaiko vadovavimą savo rankose ir bendrais bruožais gali nustatyti taisykles, kuriomis bus suteikiamos paskolos internetu, konkrečių taisyklių nustatymas įvyksta kitur. Pats svarbiausias kriterijus – palūkanų norma – yra nustatoma ne savininko, bet investuotojų. Pastarieji palūkanas nustato irgi netiesiogiai, bet aukciono būdu. Būtent todėl tokia skolinimo sistema yra vadinama tarpusavio skolinimo platforma.

Joje bandoma į vieną vietą suvesti dvi skirtingas žmonių grupes. Smulkius skolininkus, ieškančius ribotos vertės paskolos internetu bei smulkius investuotojus, siekančius įdarbinti turimus savo išteklius. Todėl rezultatas yra toks, kad kreditai internetu yra suteikiami per konkrečią platformą, tačiau pinigai ateina iš daugybės skirtingų šaltinių. Pavyzdžiui, yra įprasta, kad suteikiamos paskolos internetu sumą sudaryti investicijos iš beveik šimto skirtingų investuotojų. Kiekvienas iš jų atlieka po kelių dešimčių eurų dydžio investicijas, todėl paskolos suma gaunasi pakankamai didelė.

Koks tikslas kurti tokią platformą? Kitaip tariant, ar tokie žmonės tą daro iš altruistinių pasekų? Tikrai ne. Kaip ir kitos greitųjų paskolų bendrovės, tokios platformos kaip Finbee taip pat siekia užsidirbti. Tiesa, čia pinigai yra uždirbami kiek kitokiais būdais. Visos palūkanų įmokos keliauja į investuotojų kišenę. Pati platforma (čia kalbame konkrečiai apie Finbee) uždirba ir išgyvena iš kitų mokesčių. Tuos mokesčius sudaro paskolos išdavimo mokestis, sutarties sudarymo mokestis ir mėnesinis administravimo mokestis. Nors šie mokesčiai sudaro ženklų bendro mokesčio procentą, jie tikrai nėra tokie dideli, kaip tie, kurių reikalauja įprastos greitųjų kreditų bendrovės. Būtent tai yra viena iš priežasčių, leidžianti Finbee būti vienu pigiausių skolintojų Lietuvoje.

Finbee paskolos internetu privalumai ir sąlygos

Didžiausias Finbee skirtumas lyginant su kitais greitų kreditų tiekėjais, kaip galėjote suprasti, yra ties palūkanų norma. Tradiciškai palūkanų norma yra nustatoma bendrovės vadovo, kuris nustato ją tokią, kokią maksimaliai leidžia rinka. Todėl vienintelis limitas yra nedidelė, kelių pagrindinių rinkoje dominuojančių bendrovių konkurencija. Bet tokia konkurencija nors ir reikšminga, yra pakankamai ribota. Visgi kiekvienas verslininkas, ypatingai finansų rinkoje, siekia uždirbti kuo didenę sumą pinigų. Negana to, nepriklausomai nuo konkurencijos, yra tam tikra riba, žemiau kurios palūkanos tikrai nekris. Taip yra todėl, kad pelnui nukritos tam tikros ribos, kapitalas paprasčiausiai paliks rinką ir keliaus kitur, kur galima uždirbti kitur.

Bet paprasti investuotojai, kurie investuoja tarpusavio skolinimo platformose, tokių griežtų standartų neturi. Priešingai, dažnai jų tikslas tėra užsidirbti bent keletą eurų, prisiduriant prie pagrindinio pajamų šaltinio. O be šito dar yra ir tas faktas, kad tokių investuotojų yra labai daug – kelios dešimtys kaip minimum. Dėl viso to Finbee paskolos internetu yra gerokai pigesnės nei įprastoje greitųjų paskolų bendrovėje.

Apie kokius skirtumus kalbame? Na, paskola internetu įprastai kainuoja kiek – 60, 70, 80 procentų palūkanų metams, nuo pasiskolintos sumos? Pavyzdžiui, pažiūrėjus į standartinį 1000 eurų pasiūlymą metams, metinė palūkanų norma tokiam kreditui siekia beveik 68%. To, žinoma, nesijaučia, kuomet skolinamasi kur kas trumpesniam laikotarpiui, kaip tai dažnai nutinka. Bet nepriklausomai nuo to, tokia palūkanų norma bet kokiai paskolai yra pakankamai didelė. Bet tai niekam nėra paslaptis – vienas didžiausių greitos paskolos trūkumų yra būtent aukšta kaina, nepaisant visų kitų privalumų.

Kaip tokiame kontraste atrodo Finbee? Čia vidutinė palūkanų norma yra daugiau nei dvigubai mažesnė! Dažniausiai ji neviršija 30%, o dauguma atvejų yra net mažesnė nei 25%. Būtent tai leidžia Finbee bendrovei suteikti pigiausias paskolas internetu visoje Lietuvoje. Per gerai, kad būtų tiesa? Skaitykite toliau!

Negana to, skirtingai nei kiti kitos, Finbee paskolos internetu yra suteikiamos pagal kliento rizikos laipsnį. Kiekvienas investuotojas atsižvelgia į kliento pateiktą informaciją ir pagal tai nustato rizikos laipsnį. Atsižvelgiama į turimas pajamas, turimus įsipareigojimus, kredito istoriją, poreikius ir panašiai. Kuo geresni rodikliai, tuo mažesnė tikimybė, kad klientas negrąžins paskolos. Tai savo ruožtu lemia didesnį žmonių norą investuoti į tokias paskolas. Todėl jei turite itin gerus rizikos rodiklius, kreditas internetu jums gali būti suteiktas dar geresnėmis sąlygomis! Tokiais atvejais palūkanos gali nesiekti net 20%, kas yra tiesiog fenomenalu, turint omenyje, kad greitos paskolos garsėja itin didelėmis palūkanomis.

Kalbant konkrečiau, kreditai internetu Finbee platformoje yra suteikiami nuo 300 iki 10 000 eurų. Tačiau Finbee paskolas vadinti greitomis būtų kiek netikslinga, nes čia minimalus skolinimosi terminas yra 12 mėnesių, o daugiausia galima pasiskolinti 5 metams.

Tiesa, dar vienas svarbus ir išskirtinis Finbee paskolų bruožas: jos tikrai nėra suteikiamos kiekvienam. Yra įprasta manyti, kad paskolos bedarbiams gali būti vienaip ar kitaip prieinamos per įprastus greitųjų kreditų kanalus. Tačiau Finbee tokiomis paskolomis tikrai neužsiima. Čia yra suteikiama vos 7% paskolų iš visų gautų prašymų. Sutikimas suteikti paskolą gaunamas tik praėjus griežtą procesą, kurio viena dalis yra susitikimas gyvai, aptariant konkrečias paskolos gavimo aplinkybes.

Kaip užsitikrinti kreditą internetu iš Finbee?

Kaip minėjome, tik labai maža visų norinčių gauti paskolą iš Finbee iš tikrųjų ją gauna. Platformos savininkai prisiima atsakomybę surinkti tik geriausius pasiūlymus, kurie garantuotų saugias įplaukas investuotojams. Priešingu atveju paprasčiausiai niekas neinvestuotų, nes jų investicijos nebūtų saugios. Arba jei investuotų, tuomet reikalaujų, kad palūkanų normos būtų aukštesnės nei dabar reikalaujamos. Tokioje situacijoje nelaimėtų niekas.

Taigi ką reikėtų daryti, kad kreditas internetu sėkmingai pasiektų jūsų kišenę? Svarbiausias rodiklis – gaunamos pajamos. Svarbu ne tik gauti pajamas, bet ir gauti jas stabiliai. Antras kriterijus – mažas įsiskolinimų skaičius. Finbee neteikia paskolų refinansavimo paslaugos (ieškantiems jos siūlome apsilankyti mūsų refinansavimo puslapyje), todėl didelis įsiskolinimų skaičius tikrai nėra privalumas. Tai taip pat yra dažniausiai koją pakišantis faktorius, tai yra dėl jo dažniausiai yra atmetamos kredito internetu paraiškos.

Įgyvendinę šiuos du esminius kriterijus, tikrai turėsite nepalyginamai geresnes sąlygas gauti kone pigiausią paskolą internetu Lietuvoje. Priešingu atveju, galite pradėti nuo paskolų refinansavimo arba ieškoti paskolos internetu kitose kanaluose. Tačiau tokiais atvejais reikia būti pasirengus mokėti daugiau.

Paskolos apžvalga
Data:
Paskolos tipas
Finbee paskolos internetu
Įvertinimas
51star1star1star1star1star

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/