Niekam nėra jokia paslaptis, kad būtent tokiu metų metu prasideda metinis greitųjų kreditų bumas. Sniegas kažkam gali priminti Kalėdas, o kažkam – skolas. Arba atvirkščiai – greitieji kreditai gali priminti apie artėjančias šventes ir sniegą. Kad ir kaip ten bebūtų, įsibėgėjus rudeniui, įsibėgėja ir noras greitai pasiskolinti internetu. Deja, tačiau turėsime jus nuvilti ir pasakyti, kad pigių paskolų gauti gali ir nepavykti. Arba tai atlikti gali būti kur kas sunkiau nei prie to yra įpratę greitųjų kreditų vartotojai.

Šio rašinio tikslas yra būtent toks – aptarti susidariusią situaciją greitųjų paskolų internetu rinkoje bei pakalbėti apie viso to įtaką klientui.

Kodėl rudenį padaugėja norinčių gauti paskolą?

Iš esmės yra dvi pagrindinės priežastys sąlygojančios didesnę paklausą greitoms paskoloms. Bet prieš mūsų trumpą analizę reikėtų paminėti vieną svarbų aspektą, kuris nėra tiesiogiai susijęs su mūsų tema. Be žemiau paminėtų dvejų pagrindinių faktorių yra dar ir praplatėjęs greitųjų kreditų tinklas. Laikui bėgant bendrovės pradėjo greituosius kreditus suteikti ne tik internetu, bet kitais būdais. Pavyzdžiui, Provident suteikia kreditus tiesiog namuose, paskolindami pinigus grynaisiais, tiesiai klientui į rankas. Tokiu būdu gali būti surenkamos įmokos, pagal kliento poreikį. Bet be šito atsiranda vis daugiau punktų, kur paskolą galima gauti ne tik internetu, bet ir kitais kanalais. Pavyzdžiui, kiti kreditoriai padidino aptarnavimo skyrių skaičių ir praplėtė jų pasiskirstymą per visą Lietuvą. Dar kiti sudarė sutartis su prekybos centrais, kuriuose galite gauti greitąjį kreditą tiesiog užpildę ten rastą paraišką. O visai neseniai pasirodė galimybė greitąją paskolą gauti grynaisiais, tiesiog prekybos centre, apsipirkimo metu.

Visa tai yra faktoriai, įtakojantys greitųjų paskolų plėtrą Lietuvoje, bet tai nėra sezoniški faktoriai. Jie labiau yra struktūrinės tendencijos, kurios nepaaiškina kodėl būtent dabar – rudeniui įsibėgėjus – turėtų padaugėti užklausų paskolai internetu gauti.

Dvi pagrindinės priežastys, kurias minėjome šios potemės pradžioje, yra tokios:

  • Būtent šiuo metų laiku visiems žmonėms padaugėja išlaidų. Skirtingai nei šiltuoju metų laiku, dabar žmonės dar reikia mokėti už šildymą. Nepriklausomai nuo to ar gyvenate nuosavame name ar bute, išlaidos už šildymą yra tikrai nemažos. Mes kalbame apie sumas, kurios gali svyruoti nuo 50 iki daugiau nei 100 eurų. Net ir gaunantys įvairias kompensacijas vis tiek turi gerokai pakratyti savo piniginę. Kažkam tokios sumos gali neatrodyti itin didelės, bet visada reikia atsiminti, kad dažniausi ir didžiausi greitųjų kreditų vartotojai yra būtent nepasiturintys žmonės, susidūrę su sunkumais. Tokių finansinių sunkumų skaičius padidėja būtent šaltuoju metų laiku;
  • Bet šaltasis metų laikas neatneša vien tik liūdnų žinių. Be kita ko, šiuo metu laiku vyksta ir laukiamiausios metų šventės. Bet šių švenčių metu negalima išvengti dovanų artimiesiems, vaišėmis nukrauto stalo ir taip toliau. Tai yra dar vienas didžiulis išlaidų šaltinis, kuris skatina žmonės ieškoti pigios paskolos internetu.

Tad dėl šių sezoniškumo tendencijų greitieji kreditai internetu tampa gerokai paklausesni nei įprastai.

pigus kreditasKodėl nereikėtų tikėtis kreditų pigimo?

Elementarūs ekonomikos dėsniai sako, kad didėjant paklausai, didėja kaina, kuomet pasiūla yra tokia pati. Būtų naivu tikėtis, kad staiga rinką užplūs daug greitojo kredito bendrovių, kurios padidintų pasiūlą. Pastaroji turėtų išlikti tokia, kokia yra dabar. Todėl padidėjus kreditų paklausai švenčių metu – turėtų bent šiek tiek kilti kainos.

Greitų kreditų bendrovės puikiai supranta, kad tokiu metu žmonės skolinsis bet kokiu atveju. Todėl joms yra naudinga bent kiek kilstelti kainą, nes klientai niekur nepabėgs bet kokiu atveju. Būtent dėl to nereikėtų tikėtis greitųjų kreditų pigimo.

Tiesa, padidėjus paklausai, minėtos bendrovės gali norėti bandyti prisivilioti klientus ir siūlyti jiems akcijas. Dėl to net ir brangstant kreditams, visoje galite pasiskolinti pigiau. Tačiau tam reikės budriai stebėti visus kreditų pasiūlymus ir laukti, kol bus pasiūlytas akcinis kreditas.

Todėl rezultate negalime vienareikšmiškai teigti, kad greitasis kreditas brangs. Tačiau realiausias rezultatas vis tik išlieka toks, kad bent minimalaus kredito brangimo reikėtų tikėtis ir jį reikėtų įskaičiuoti į savo planus.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Ieškai kur gauti pigią paskolą? Gali tekti nusivilti

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos