Yra daug kalbėta apie tai, kaip galima geriausiai efektyviausiai panaudoti greitąjį kreditą. Tačiau nepaisant visko, atėjus vasarai yra verta prisiminti dar vieną būdą, kreditams panaudoti. Šiame straipsnyje pateiksime ne tik vieną itin reikšmingą būdą greitai pasiskolintiems pinigams panaudoti, bet ir loginį, racionalų paaiškinimą, kodėl verta tą daryti būtent šiandien!

greita paskola vasarąPradėkime nuo labai paprastų dalykų. Kodėl žmonės apskritai skolinasi? Skolinimosi logika yra pagrįsta tuo, kad pinigai šiandien yra vertingesni nei pinigai rytoj. Juk geriau turėtų 100 eurų šiandien nei 100 po 5 metų, ar ne? Ir ne tik todėl, kad po 5 metų 100 eurų nuvertės keliais ar keliolika procentų dėl infliacijos. Svarbi priežastis yra ir tai, kad turint 100 eurų šiandien, galima juos panaudoti iš kart. Tai leidžia gauti norimą prekę/paslaugą čia pat. Būtent todėl – abstrakčiausia prasme – žmonės skolinasi pinigus. Tačiau juos skolintis reikia iš kažkur. Kitaip tariant, kažkas juos turi paskolinti. O kodėl kažkur juos turi norėti skolinti? Kodėl kažkas atiduotų savo 100 eurų šiandien, kad atgautų tą pačią sumą vėliau? Žinoma, gali atsirasti žmogus, kuris taip elgtųsi iš geros valios – galbūt šeimos narys ar pažįstamas. Čia nėra nieko neįprasto. Tačiau verslo pasaulyje esminis motyvas yra pelnas. Todėl kažkas išsiskirtų su 100 eurų tik jeigu vėliau atgaus ne tik tą pačią sumą pinigų, bet dar ir pelną – palūkanas. Būtent todėl žmonės skolindamiesi moka palūkanas.

Tokia yra skolinimosi logika. Tačiau palūkanų dydis priklauso nuo daugybės faktorių ir kinta priklausomai nuo jų. Pavyzdžiui, vienas iš tokių faktorių yra rizika. Kuo didesnė rizika – tuo didesnių palūkanų prašys beskolinantis asmuo ar institucija. Būtent todėl galite matyti, kad greitos paskolos kainuoja gerokai daugiau nei kitos, pavyzdžiui, verslo ar būsto paskolos. Taigi, tiek apie paskolų mechanizmą ir visą proceso logiką.

Kodėl dar vienas įrašas apie greitųjų paskolų galimybes ir kodėl būtent dabar? Mes nenorime pasiūlyti dar vieno įrašo apie tai, kaip geriau panaudoti (pasiskolintus) pinigus. Vietoj to, mes norime paaiškinti kodėl skolintis būtent vasarą yra racionaliausias pasirinkimas.

Kada žmonės turi daugiausia poreikių ir daugiausia galimybių? Būtent vasarą? Kodėl? Būtent todėl, kad vasarą daugybė atsiranda daugybė pramogų, kurios arba neegzistuoja kitais metų laikais (pvz. plaukiojimas baidarėmis) arba tiesiog nėra tokios patrauklios (pvz. kelionės į kitas šalis šaltu ir/ar lietingu metų laiku). Negana to, vasara yra būtent tas laikotarpis, kuomet žmonės dažniausiai gauna atostogų iš savo darboviečių. Todėl būtent šiuo metu žmonės yra linkę išleisti daugiausia pinigų, būtent todėl jie su mielu noru priima vadinamuosius “atostoginius”.

Vasara yra būtent tas laikotarpis, kuomet atsiveria neįtikėtinos galimybės pramogauti ir atsipalaiduoti; galimybės, kurios tokiame pačiame lygmenyje tiesiog neegzistuoja ir užsibaigia atėjus rudeniui. Dėl tokių oro ir nuotaikos pokyčių, žmonės nėra linkę pramogauti rudenį tiek pat, kiek jie tą yra linkę daryti vasarą. Todėl kyla labai elementarus klausimas? Kodėl nepasiskolinus iš rudens, kad būtų galima tinkamai pailsėti vasarą, kuomet galimybių yra kur kas daugiau? Kodėl greitasis kreditas negalėtų būti panaudotas, kaip puikus įrankis tokiam tikslui pasiekti? Rudenį vis tiek esate linkę išleisti mažiau, nei vasarą. Būtent todėl esate linkę pasiimti “atostoginius” ir nė kiek nesikremtate, kad išleisite mažiau pinigų rudenį. Jei jums būtų pasiūlyta atlyginimą už rudens mėnesius gauti vasarą, dauguma neabejotinai su tuo sutiktų.

Viskas atrodo labai gražu, bet yra vienas bet. Tai yra palūkanų procentai. Žinoma, toks pasiskolinimas iš rudens turi savo kainą. Todėl mes nesiūlome skolintis, kaip sprendimo, kuris tiktų visiems ir tenkintų visus. Kiekvienas turėtų gerai pagalvoti, kad greitoji paskola yra verta savo kainos. Toks išskaičiavimas, žinoma, remsis tuo ar gaunamas papildomas malonumas vasarą yra vertas tos kainos, kurią kainuotų pasiskolinimas iš rudens.

Tačiau kaip ten bebūtų, esmė yra tokia, kad jei jau yra laikotarpis, kada skolintis dauguma žmonių yra racionaliausia, tai tas laikotarpis yra vasara. Tačiau nepamirškite ne tik pasverti palūkanų kainą rudenį ir gaunamą malonumą vasarą, bet ir tai ar sugebėsite tas palūkanas rudenį grąžinti. Priešingu atveju skolintis nerekomenduotume, nes tokio beatodairiško skolinimosi kaina gali būti itin didelė ir neverta papildomo malonumo vasaros laikotarpiu. Bet čia reikia spręsti kiekvienam individualiai!

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Išnaudokite greitos paskolos galimybę!

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos