2018 metams artėjant prie pabaigos, pats laikas apžvelgti greitųjų kreditų rinkos naujoves, kurios atsirado per šiuos metus. Tai kas naujo įvyko nuo pat metų pradžios? Galime pradėti nuo to, kad stabilizavosi vėluojančių grąžinti greituosius kreditus asmenų skaičius. O tiksliau – jis buvo stabilizuotas. Ganėtinai aštrios valstybės pastabos kreditoriams ir įstatymų paketai davė vaisių – greitieji kreditai dabar nebėra vėluojami grąžinti taip, kaip anksčiau ir jų skaičius nebeauga tokiais dideliais tempais.

Tai yra viena smagi naujiena, bet tikrai ne vienintelė. Kas dar nutiko šiais metais? Vis daugiau žmonių pradėjo naudotis paskolų refinansavimo internetu paslauga. Tai yra gera naujiena dėl to, kad refinansavimas padeda įsiskolinusiems sumažinti savo skolas ir iš jų kylančias išlaidas. Kitaip tariant, jų dėka galima apmažinti greitųjų kreditų palūkanas. Esant poreikiui tokiems žmonėms taip pat yra suteikiama išskirtinė galimybė pasiskolinti papildomai, nors įprastas greitasis kreditas jau nebebūtų suteikiamas. Todėl žmonės susidūrę su tikrais sunkumais, bet nebeturėdami teisės pasiimti dar vieną greitąjį kreditą, dabar išeitį gali rasti prašydami gauti refinansavimo paskolą. Tai yra būtent įsiskolinusiems asmenims skirta paskola. Vis daugiau žmonių apie ją sužino ir natūralu, kad vis daugiau jų pasinaudoja esminėmis šios paskolos teikiamomis privilegijomis. Tai neabejotinai prisideda ir prie to, kad sumažėja vėluojančių kreditą grąžinti žmonių skaičius, nes dabar žmonės užuot nebemokėję už greitąjį kreditą gali gauti refinansavimą ir toliau sėkmingai grąžinti pigesnį kreditą.

Na ir trečioji naujiena yra tokia, kad ženkliai išaugo paskolų iš žmonių skaičius ir proporcija nuo visų išduodamų greitųjų paskolų. Tai yra puikus ženklas, nes kaip yra žinoma, paskolos iš žmonių yra net iki kelių kartų (o kartais dar daugiau) pigesnės už įprastus greituosius kreditus. Tokia situacija susidaro, nes labai daug žmonių nori investuoti savo pinigus į sistemos administratorių patikrintus ir atrinktus paskolų variantus, kurie dažniausiai yra saugūs. O tokia konkurencija tarp šių investuotojų sukuria aplinkybes, kuriomis BVKKMN yra numušamas daug žemiau nei greitųjų kreditų rinkos vidurkis. Todėl tai, kad žmonės skolintis iš žmonių reiškia, kad jie gauna savo greituosius kreditus pigiau ir geresnėmis sąlygomis, o tai tiesiogiai įtakoja tai, kad mažėja kreditų negrąžinančių žmonių skaičius. Maža to, paprasti kreditoriai yra priversti taip pat konkuruoti mažindami savo paslaugų kainas, todėl iš to išlošia visi!

Tokios yra pagrindinės 2018 greitųjų kreditų rinkos naujienos. 2018 metų pabaiga neturėtų pasiūlyti kažkokių naujų ir esminių pokyčių. O apie 2019 metus ir naujas tendencijas galėsime pakalbėti kitą kartą.

Atnaujinimas: iš esmės tendencijos nesikeitė nei 2019, nei 2020 metais. Nėra indikacijų, kad jos keisis ir 2021 metais.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Kas naujo kreditų rinkoje 2018 metų pabaigoje?

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Finbee paskolos