Labai daug rašėme apie skirtingas paskolų rūšis, apie jų ypatumus ir panašias detales. Bet manome, kad iki šiol skyrėme per mažai dėmesio elementariausiam faktui. Kalbame, žinoma, apie tai kaip paskolos internetu yra suteikiamos. Arba, kitaip tariant, kokius konkrečius žingsnius reikia atlikti norint gauti paskolą internetu. Šiame straipsnyje norime apžvelgti būtent registracijos kreditoriaus puslapyje ir paskolos prašymo procesus. Kokius žingsnius reikia žengti, kokią informaciją būtina pateikti kreditoriui ir panašiai.

Registracija kreditoriaus puslapyje

Norint gauti paskolą internetu, pirmiausia yra būtina užsiregistruoti kreditoriaus puslapyje. Žinoma, šiuo metu dauguma kreditorių yra išplėtę ar plečia fizinių kredito taškų, kur apsilankę galėtumėte gauti paskolą ne internetu, bet užpildę popierinę paraišką. Tiesa, tokiu būdu kreditas sąskaitos taip greit nepasieks ir teks palaukti bent keletą dienų, kol bus gautas galutinis atsakymas iš kreditoriaus pusės. Užpildžius paraišką, pastaroji turės būti nusiųsta į kreditoriaus ofisą, kur atitinkami darbuotojai išanalizuos pateiktą prašymą ir susisieks nurodytais kontaktais. Taigi, tokiu atveju registracija kreditoriaus puslapyje nėra reikalinga ir greitos paskolos bus suteiktos kitais būdais. Pavyzdžiui, Provident kreditorius netgi leidžia pasirinkti kreditą gauti ne į banko sąskaitą, bet į rankas. Tokio pasirinkimo atveju, bendrovės darbuotojas apsilankytų jūsų namuose ir įteiktų pasirinktą kredito sumą. Esant poreikiui greito kredito įmokos taip pat būtų paimamos tiesiai iš rankų.

Registracija internetu, žinoma, yra neišvengiamai kuomet yra norima paskolos internetu. Tuomet reikia atlikti keletą elementarių žingsnelių. Kai kurie kreditoriai turi savo aptarnavimo sistemas. Šiais atvejais bus būtina pirma užsiregistruoti pas kreditorių ir tik po registracijos bus galima prašyti paskolos internetu. Ši pirminė registracija tikrai nėra sudėtinga ir dažniausiai neužims tiek daug laiko, kiek gali užimti paskolos paraiškos formos pildymas. Pirminė registracija viso labo prašys vartotojo vardo, slaptažodžio ir kitos elementarios informacijos.

Tiesa, nemaža dalis kredito tiekėjų net neprašo registruotis jų internetiniame puslapyje. Tais atvejais registracija nėra būtina ir paskolos internetu prašymo formą galite pildyti tiesiogiai, spustelėję mygtuką “gauti paskolą” ar panašiai.

Kaip pildyti paskolos internetu paraiškos formą

Kalbant apie pačios paraiškos pildymą, čia didelių skirtumų nebėra nei tarp bendrovių nei tarp skolinimosi būdų. Tiek skolinantis internetu, tiek pildant popierinę paraišką kredito išdavimo punkte, reikia užpildyti identiškas formas ir pateikti identišką informaciją. Pati forma tikrai nėra sudėtinga ir ganėtinai aiški. Palyginimui, anksčiau imant paskolą reikėdavo ne tik užpildyti pateiktą formą(-as), bet ir savarankiškai pateikti reikalaujamus dokumentus. Tarp šių būdavo darbo pažymėjimas, Sodros pažymos, mokesčių išrašai tarp kitų, specifinių ir tik kartais reikalaujamų dokumentų. Tuomet ne ir skolinantis internetu reikėdavo nuskenuoti dokumentus ir prisegti juos prie paraiškos formos.

paskolos internetu prašymasDabar situacija gerokai pasikeitė, nes greitos paskolos suteikimo procesas gerokai supaprastėjo ir tapo mažiau griežtas. Dalis dokumentų dabar paprasčiausiai yra nebereikalingi, o kita dalis dabar yra lengvai ir automatiniu būdu prieinama patiems kreditoriams. Todėl greita paskola internetu yra kur kas lengviau prieinama nei jos istoriniai atitikmenys.

Kodėl ir kokius duomenis būtina pateikti

Visų pirmiausia yra būtina pateikti vardą ir pavardę. Tikriausiai nereikia būti dideliu mokslininku, kad suprastum kodėl. Tai leidžia ne tik identifikuoti konkretų asmenį, bet ir palengvins pinigų persiuntimą, paskolos internetu prašymo ir suteikimo atveju. Šiaip bankams pervedant pinigus internetu užtenka žinoti tik sąskaitos numerį, nors vardas ir pavardė būdavo būtini kiek anksčiau. Tačiau pateikiant šiuos neprivalomus duomenis, pinigai adresatą pasiekia greičiau. Prie to pačio – asmens kodas reikalingas tam pačiam identifikacijos procesui ir apsisaugoti nuo to, kad paskolos internetu nebūtų piktybiškai imamos kliento vardu, šiam to nežinant. Čia galima priskirti ir kitą asmeninę informaciją, tokią kaip asmens tapatybės patvirtinimo dokumento numeris.

Elektroninio pašto adresas yra reikalingas dėl dviejų priežasčių. Viena vertus, visa su paskola susijusi informacija bus siunčiama nurodytu el. pašto adresu. Dėl informacijos kiekio bei konfidencialumo, bet koks kitoks komunikacijos būdas būtų neadekvatus. Pavyzdžiui, informacijos pateikimas telefonu būtų ne tik nepatogus dėl informacijos kiekio, bet ir pavojingai nesaugus, nes prie telefono aparato prieiti kur kas lengviau nei prie slaptažodžiu apsaugoto elektroninės pašto dėžutės. O informacijos siuntimas per paštą užtruktų per ilgai ir sudarytų senovinės įmonės įvaizdį. Tačiau kita vertus, elektroninis pašto adresas yra reikalingas tolimesniam bendravimui. Nurodytu adresu, esant kliento sutikimui, bendrovė siųs įvairius greitos paskolos internetu pasiūlymus, kurie galėtų jus sudominti. Tokios informacijos, be abejo, galėsite bet kada atsisakyti.

Būtinai reikia pateikti ir savo šeimyninę padėtį. Žinoma, niekas neprivers pateikti tikslios ir nemelagingos informacijos bei neprašys konkrečių įrodymų. Tokia informacija nėra pirmenybinė, bet yra pakankamai svarbi svarstant potencialias paskolos sąlygas. Pavyzdžiui, esant našlei(-iui), sąlygos galėtų būti kiek geresnės mažų mažiausiai dėl papildomai gaunamų pajamų našlės(-io) pašalpos formoje. Taip pat, nepilnamečių vaikų skaičius gali įtakoti kredito sąlygas. Kuo daugiau nepilnamečių vaikų – tuo daugiau lėšų reikia paskirti būtinybėms ir tuo sudėtingiau bus grąžinti kreditą. Todėl ištekėjusiems ir nepilnamečių vaikų neturintiems asmenims sąlygos gali būti geresnės.

Pilietybės nurodymas taip pat yra būtinas. Tiesa, kreditoriui nėra svarbi konkreti pilietybė. Opiausias klausimas yra tik ar paskolos internetu reikalaujantis asmuo yra Lietuvos Respublikos pilietis ar ne. Todėl kai kurie kreditoriai netgi klausia tokio elementaraus klausimo. Ne Lietuvos piliečiams tėra pasirinkimas “kita”, nes konkretus atsakymas yra paprasčiausiai neaktualus. Ne mūsų šalies piliečiai turi daug mažiau galimybių gauti greitą kreditą, nes teisinis kelias nemokumo atveju yra gerokai sudėtingesnis.

Tuomet yra prašoma tradicinės kontaktinės informacijos. Kalbame, žinoma, apie gyvenamąją vietą, telefono numerį ir panašiai. Nieko išsiskiriančio kreditoriai tikrai nereikalauja. Tokia informacija, vėlgi, paprasčiausiai reikalinga tolimesniam bendravimui ir norint supaprastinti pinigų išreikalavimo procesą nemokumo atveju.

Galiausiai reikia pateikti konkrečią, su paskola internetu susijusią informaciją. Aiškiausias reikalavimas, žinoma, yra pageidaujamos paskolos sumos pateikimas. Čia tiesiog nurodykite tą eurų sumą, kurią norite gauti iš kreditoriaus. Nuo nurodytos sumos priklauso galimybės gauti norimą kreditą. Kuo didesnė sumą – tuo mažesnė tikimybė, kad greitasis kreditas internetu bus suteiktas ir atvirkščiai. Dar reikia nurodyti vidutines mėnesines pajamas ir turimus įsipareigojimus. Čia, vėlgi, situacijos aiškinti tikrai nereikia – kuo didesnės pajamos ir kuo mažesni įsipareigojimai, tuo didesnė tikimybė gauti vis didesnės sumos kreditą internetu. Kadangi neseniai buvo priimtas įstatymas dėl aiškių ir konkrečių reikalavimų dėl pajamų ir įsipareigojimų iš kliento pusės, kiekvienas gali konkrečiai pasiskaičiuoti ar atitinka įstatymu pagrįstus reikalavimus. Jų neatitinkant iš esmės net nevertėtų vargintis pildant paraišką, nes kreditoriai tikrai nerizikuos suteikiant paskolą internetu nelegaliai.

Įdarbinimo statusas padeda kreditoriui geriau suvokti galimybes grąžinti paskolą. Pavyzdžiui, pilnu etatu dirbantis asmuo turi didesnius šansus grąžinti kreditą nei, sakykim, bedarbis.

Kai kur gali būti reikalaujama pateikti papildomos informacijos, bet toji tikrai nėra esminė. Viskas, kas yra svarbiausia, yra pateikta šioje straipsnio dalyje. Todėl dabar turėtų būti kur kas aiškiau kaip pildyti greitos paskolos internetu prašymus.

O kas po to?

Kas nutinka po visų registracijų ir paraiškos pildymų? Atlikę visus žingsnius ir įsitikinę, kad niekur nieko nepraleidote, paprasčiausiai spauskite mygtuką “pateikti duomenis”, “prašyti kredito” ar panašiai. Tuomet informacija bus nusiųsta atitinkamiems darbuotojams, kurie peržiūrėję duomenis ir papildomai surinktą informaciją nuspręs ar greitas kreditas internetu turėtų būti suteiktas. Tiek teigiamo, tiek neigiamo atsakymo atveju būsite informuotas elektroniniu paštu.

Ar pinigus gausite tą pačią minutę – priklausys nuo kreditoriaus. Vieni pinigus persiųs iškart internetu, kiti – paprasčiausiai susisieks pasikalbėti dėl konkrečių paskolos internetu sąlygų.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Kokią informaciją reikia pateikti imant paskolą internetu

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos