Imant greituosius kreditus galima nesunkiai prisižaisti. Kartais žmogui toks lengvas priėjimas prie paskolų apskritai gali pasirodyti kaip nedidelis žaidimas be konkrečių pasekmių realiame gyvenime. Toks požiūris nebuvo neįprastas tik atsiradus greitosioms paskoloms. Bet nepaisant tokių iliuzijų, realybė sugrįžta besikandžiodama. Kitaip tariant, kreditus grąžinti reikia, o tam neturint galimybių, tenka ieškoti įvairiausių sprendimo būdų šiai problemai spręsti. Vienas iš tų būdų – oficialus kreditų refinansavimas, “perkant” šią paslaugą iš tų pačių kreditų tiekėjų. Tokia paslauga vis labiau plinta ir yra vis plačiau reklamuojama ir akcentuojama. Bet nepaisant viso šito, kreditų refinansavimas internetu toli gražu nėra prieinamas visiems vienodai. Kai kurie žmonės tokios malonės gali nesulaukti. Tuomet belieka atrodytų vienintelė išeitis – lygiai taip pat plačiai paplitęs neoficialus greitųjų kreditų refinansavimas. Kitaip tariant, refinansavimas, kurį suteikia individualūs asmenys iš savo (neregistruoto ir galbūt nelegalaus) kapitalo.

Bendra kreditų refinansavimo apžvalga

kreditų refinansavimas individualiaiBet pradėkime nuo to, kad išsiaškiname kas apskritai yra tas vadinamasis refinansavimas. Kuomet greitųjų kreditų kompanijų klientas pasiskolina, pasiimtą kreditą kažkuriuo momentu reikės grąžinti. Taip, pagal sutartį yra nustatyta aiški data, tačiau ją bet kada galima prasitęsti, sumokant papildomą prasitęsimo mokestį. Dažnai nutinka taip, kad klientai nusprendžia arba negali kredito grąžinti kaip sutarta. Tačiau lygiai taip pat jie nenori ar negali prasitęsti grąžinimo termino. Kas nutinka tuomet? Bandoma skolintis papildomai. Kartais tai daroma tose pačiose kredito bendrovėse, kurioms ir taip egzistuoja skola. Kitais atvejais ir kur kas dažniau yra bandoma ieškoti paskolų internetu kitur. Dalinai tai yra daroma bandant susirasti akcijų, kurių pagalba būtų lengviau grąžinti skolas, bent jau trumpajame laikotarpyje. Būna, kad viskas pavyksta – gaunama kreditų internetu su akcijomis, grąžinami brangesni kreditai, o likusios sumos grąžinamos po to, atėjus geresniems laikams. Bet neretai gali atsitikti (ir atsitinka!), kad skolos tiesiog susikaupia ir nebelieka galimybės skolintis papildomai. Paprasčiausiai niekas nenorės to daryti. Atsidūrus tokioje situacijoje, įprasti kreditai įsiskolinusiems tampa nebeprieinami. Ar yra išeičių iš tokio akligatvio? Be abejo, kreditų refinansavimas yra būtent tokia išeitis.

Trumpai tariant, šios paslaugos dėka galima apjungti visus turimus skirtingų bendrovių kreditus į vieną vietą, pas vieną kreditorių. Kokie to privalumai? Sutaupoma begalė resursų. Pradedant laiku – nebereikia švaistyti laiko atliekant įmokas – baigiant pinigais – sutaupoma pavedimų mokesčių. Bet visa šios paslaugos esmė slypi kitur. Refinansavimas praktiškai išimtinai yra gerokai pigesnis nei visos turimų kreditų įmokos kartu sudėjus. Būtent tai padaro šią paslaugą tokia patrauklia.

Atrodytų jokių problemų kaip ir nėra, ar ne? Bet taip gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Susipažinus su paslaugos logika ir procesu iš arčiau, pamatysite, kad toli gražu ne kiekvienas gali gauti refinansavimą savo kreditams. Ką daryti tuomet? Išeitis paprasta – refinansavimas per individualius asmenis.

Kaip gali pagelbėti individualūs asmenys įsiskolinus?

Kai nepavyksta gauti refinansavimo per oficialius ir pripažintus kanalus, tenka ieškoti kitų variantų. Panašiai yra su skolinimu apskritai. Tikriausiai esate matę ne vieną sceną iš filmų, kuomet filmo veikėjui labai prireikus paskolos ir nesugebant pasiskolinti banke, kreipiamasi į mafiją ir juodąją rinką apskritai. Galbūt ne tiek dramatiškai, bet panašiai veikia ir refinansavimas. Nesugebant pasiskolinti per bankus/unijas, bandoma skolintis iš individualių asmenų.

Visas procesas ir paslaugos paskirtis yra identiška tam, ką rašėme aukščiau apie įprastą kreditų refinansavimą internetu. Didžiausias skirtumas slypi sąlygose, kurias galite gauti ir veiklos legalume. Pradėkime nuo sąlygų, kurios galite gauti refinansavimo kreditą tokiu kanalu. Kadangi dažnai toks sandoris yra nelegalus, o taip pat ir pinigai, kurie veikia kaip kapitalas šioje veikloje, rizika yra gerokai aukštesnė skolintojui nei įprastai. Natūralu, kad tokiose aplinkybėse suteikiamas refinansavimas bus gerokai brangesnis už įprastinį. Tačiau tas brangumas nėra toks didelis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kadangi tokia veikla yra nelegali (ar bent jau dažnai gali būti nelegali), už gautą pelną skolintojui nereikia mokėti mokesčių, todėl dėl šito teikiama paslauga gali būti kiek pigesnė. Rezultate tikėtina, kad refinansavimas vistik bus brangesnis, bet šis kainų skirtumas neturėtų būti toks milžiniškas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilsnio. Daug kas priklausys nuo individualaus asmens, kurį pavyks surasti teikiantį tokias paslaugas. Kadangi tokia paslauga yra toli gražu nuo standartizuotos, su tokiu asmeniu gali netgi įvykti naudingos derybos dėl konkrečių sutarties punktų.

Antras skirtumas susijęs su veiklos legalumu. Didesnė naštą dėl to nešasi skolintojas, bet tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai dalį naštos prisiimate ir jūs. Tiesiogine prasme jums gali būti pareikšti kaltinimai įrodžius, kad veikla ir pinigai iš ties buvo iš juodosios rinkos. Žinoma, yra ir legaliai kredito refinansavimą teikiančių asmenų, bet skolininkas dažniausiai į tai ne tik, kad nesigilina, bet ir neturi būdų tam padaryti. Be teisiškų niuansų yra kita medalio pusė – nelegaliai pasiskolinti pinigai gali privesti prie nelegalių bandymų paskolintis pinigus atgauti. Institucinės galios tokiam skolintojui nepadės, tad nepavykstant refinansavimo kredito grąžini, gali tekti susidurti su nemaloniomis to pasekmėmis.

Labai svarbu paminėti dar vieną dalyką. Dažnai gali pastebėti įvarių skelbimų ir komentarų apie neva teikiamas refinansavimo paslaugas. Neretai tokie skelbimai atrodys parašyti labai netvarkingai ir nekokybšikai; atrodys, kad skelbimas buvo išverstas iš kitos kalbos. Susidūrus su tokiais skelbimais ir pasiūlymai neapsigaukite – tai nėra kreditų refinansavimas iš neva individualaus asmens, bet paprasčiausia apgaulė! Užsieniečiai apgavikai (panašiai kaip telefoniniai sukčiai Lietuvoje) išsiverčia neva teikiamus individualius refinansavimo pasiūlymus į kitas kalbas ir legaliai ir nelegaliai būdais bando tokius pasiūlymus ir skelbimus platinti internete. Neapsigaukite! Dar kartą norime atkreipti dėmesį, kad turint bet kokių abejonių, kad skelbimas gali būti parašytas ne lietuvio, net negalvokite kontaktuoti nurodytas kontaktais. Mažų mažiausiai iššvaistysite savo laiką, o užkibę ant apgavikų kabliuko, galite prarasti ir savo pinigus bei dar labiau įgrimsti į skolas.

Nepaisant to, būnant atidiems ir suprantant visas rizikas, kreditų refinansavimas per individualius asmenis gali būti naudingas, nepavykstant gauti ekvivalenčios paslaugos per kitus kanalus.

Kreditų refinansavimas per individualius asmenis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *