Kiek šiuo metu yra Lietuvos piliečių dirbančių užsienyje? Šimtas tūkstančių? Du šimtai tūkstančių? O gal geriau atsakyti labai paprastai – labai daug? Daug žmonių išvyksta svetur ieškoti geresnių gyvenimo sąlygų. Taip, ten žmonės uždirba daugiau ir dažnai gyvena kur kas geriau, nei Lietuvoje. Bet tarp tų šimtų tūkstančių emigrantų, yra tūkstančiai ieškančių paskolų dirbantiems užsienyje. Taip nutinka dėl įvairiausių aplinkybių. Šiame straipsnyje norime pakalbėti ne apie emigrantus ir jų finansines problemas apskritai, bet tik apie dirbančius Anglijoje ir Airijoje. Norime aptarti jų emigracijos ir finansinių sunkumų priežastis bei potencialą gauti paskolą dirbant būtent toje šalyje.

geriausiu paskolu pasiulymai atvaizdavimassmspinigai kreditai

Kokie poreikiai priveda prie paskolos Anglijoje ar Airijoje prašymo?

Visi tie tūkstančiai lietuvių išvyksta į Angliją ar Airiją (UK) ieškoti geresnių gyvenimo sąlygų (ypatingai finansinių). Nepaskolos Anglijojereikėtų abejoti tuo, kad dauguma pasiekia tokį tikslą. Kai kurie net ir dirbdami paprastą darbą už minimalų atlyginimą sugeba susitaupyti keletą tūkstančių svarų. Grįžę į Lietuvą jie išsikeičia juos į eurus ir tampa pakankamai turtingi. Juk už svarą Lietuvoje galima nusipirkti daug daugiau nei už svarą Didžiojoje Britanijoje. Būtent tai yra pagrindinė priežastis kodėl tiek daug lietuvių nepasilieka šiose šalyse, bet grįžta atgal į gimtinę.

Tai paaiškinti nėra sudėtinga. Bet kur kas sudėtingesni klausimas yra kodėl lietuviams yra reikalingos paskolos Anglijoje ar Airijoje? Pagrindinė to priežastis yra elementariausias faktas, kad ne visi išvykę į šias šalis sugeba “prasimušti”. Tarp tų šimtų tūkstančių emigrantų neišvengiamai pasitaiko ir tokių, kurių svajonės išvykus į šias šalis paprasčiausiai sudūžta.

Įsivaizduokite tokią situaciją: ganėtinai avantiūriškai išvykstate užsidirbti į Angliją. Nuvykus sužinote, kad visgi pažadėto darbo gauti nepavyks. Jau yra sudaryta nuomos sutartis, paliktas avansas. Nebeturite pinigų grįžimui atgal. Ką darysite? Žinoma, kad tokiu ekstra atveju ieškosite paskolos Anglijoje. Ir nustebtumėte sužinoję kiek daug žmonių atsiduria tokioje ar panašioje situacijoje. Vieniems prireikia paskolos Anglijoje tam, kad galėtų grįžti atgal; kiti ieško kur pasiskolinti, kad galėtų padengti nuomos išlaidas; treti dėl dar kitokių priežasčių.

Kaip ten bebūtų, galite aiškiai matyti, kad žmonės ieško paskolų net ir šiose šalyse. Paskolos Airijoje yra reikalingos dėl panašių priežasčių. Tik apie jas kalbame gerokai mažiau, nes paprasčiausiai ten dirba daug mažiau mūsų šalies piliečių. Bet šis klausimas yra aktualus dirbantiems ir ten.

Kodėl žmonės emigruoja į Angliją ir Airiją?

Anglija ir Airija yra dvi šalys, kurios neabejotinai turi didžiausią kiekį lietuvių, gyvenančių svetur. Jau minėjome ir tikriausiai nėra jokia esminė įžvalga, kad žmonės ten emigruoja norėdami užsidirbti gražesniam rytojui. Bet ar tai yra vienintelė priežastis? Toli gražu ne.

Labai dažnas motyvas išvykti dirbti į Angliją ir kaimynines jos šalis yra noras užsidirbti paskolų grąžinimui. Dažnai pasitaiko taip, kad Lietuvoje gyvenantys žmonės per daug negalvodami ima vieną greitą kreditą po kito. Kartais dėl paprasčiausio neapdairumo, o kartais dėl noro grąžinti prieš tai paimtus kreditus. Bet turint omenyje koks yra vidutinis atlyginimas mūsų šalyje, įsiskolinę žmonės patenka į užburtą ratą: skolinamasi, nes nėra uždirbama pakankamai, bet lygiai taip pat nėra iš ko grąžinti paskolos ir/ar susimokėti už palūkanas. Dėl to reikia vėl skolintis taip auginant ir taip augančią greitųjų kreditų skolą. O dabar pagalvokite kiek tūkstančių žmonių yra atsidūrę tokioje nepavydėtinoje situacijoje… Neabejojame, kad net ir savo pažįstamų rate žinote bent vieną tokį žmogų.

Neturėdami kitos išeities, tokie žmonės nusprendžia išvykti dirbti į užsienį. Išvykę ten jie tikisi užsidirbti pakankamai, kad galėtų pragyventi ten bei susitaupyti pakankamai skolų grąžinimui grįžus atgal į Lietuvą. Bet čia situacija pasidaro kiek keblesnė ir subtilesnė. Išvykimui į Angliją reikalingas bilietas, kuris kainuoja nemažus pinigus. Net ir norint vykti į šią šalį savo automobiliu, reikės pakloti ne vieną šimtą eurų už degalus. Negana to, reikalingas pirminis įnašas už nuomą bei yra būtinos tam tikros išlaidos iki pirmo atlyginimo (niekas nemoka avansu). Prie to pridėkite dar tą faktą, kad greitieji kreditai sukaupti Lietuvoje niekur nedingsta ir turėsite finansiškai komplikuotą vaizdą. Čia labai praverčia greitieji kreditai Anglijoje, būtent šio tarpo iki pirmo atlyginimo užkamšymui.

Bet čia gali pakilti jūsų antakiai – ar greitieji kreditai Anglijoje yra suteikiami imigrantams, kurie tik atvyksta ten dirbti? Ar viskas iš tikrųjų taip paprasta? Ne, žinoma, kad ne. Niekas nėra taip paprasta.

Greitieji kreditai Anglijoje – kaip juos gauti

Greitieji kreditai Anglijoje nėra taip lengvai prieinami. Juos pagal įstatymą gali gauti tik tie imigrantai, kurie bent keletą metų gyvena ir dirba Anglijoje. Bet net ir tais atvejais juos gauti yra pakankamai sunku. Kredito bendrovės Anglijoje paprasčiausiai nenori užsiimti tokiu skolinimosi. O ką jeigu ekonominis imigrantas išvyks iš šalies, kaip reikėtų vykdyti skolos išieškojimo darbus? Tai yra įmanoma, tačiau sukelia labai daug nepatogumų ir nedidelių sumų išieškojimai gali paprasčiausiai neapsimokėti finansiškai. Todėl skolinimas svetimos šalies piliečiams yra vykdomas tik išimtinais atvejais, pavyzdžiui, kai toks asmuo yra pilnai pasirengęs gyventi šalyje ir neketina jos palikti artimiausiu metu.

Kaip tokiu atveju elgtis į kampą įspraustiems lietuviams? Pati saugiausia išeitis yra ieškoti ne paskolos Anglijoje, bet paskolos dirbantiems užsienyje mūsų pačių kredito bendrovėse. Dabar visas skolinimo procesas gali labai lengvai būti įvykdytas internetu, todėl nėra ypatingai svarbu kokioje šalyje gyvenate ar dirbate. Svarbiausia, kad turėtumėte pakankamai pajamų ir galėtumėte įrodyti esąs Lietuvoje Respublikos pilietis. Visa kita tėra nesvarbios detalės. Toks ėjimas būtų pats saugiausias ir paprasčiausias, todėl kreditai Anglijoje iš principo yra taip pat lengvai prieinami kaip ir kreditai Lietuvoje. Galbūt netgi dar lengviau, nes dirbantiems Anglijoje yra lengviau įrodyti pakankamą kiekį pajamų norint gauti kreditą.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Paskolos Anglijoje ir Airijoje

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

14 thoughts on “Paskolos Anglijoje ir Airijoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos