Paskolų rūšys

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Yra įvairių priežasčių, kodėl gali reikėti gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo. Galbūt taip tiesiog yra patogiau. O galbūt norima pasiskolinti be sutuoktinio žinios ir įsikišimo. Kad ir kokia būtų priežastis, paskolos be sutuoktinio sutikimo ieškoti nereikia toli. Jei atitiksite elementarias sąlygas paskolai gauti, galėsite pasiskolinti vieni, be jūsų vyro ar žmonos leidimo.

Fjordbank

Metinė palūkanų norma: nuo 7.9%
Paskolos suma: 1 000€ – 10 000€
Paskolos terminas: 12 mėn. – 60 mėn.

Finbee - finansų bitė

Metinė palūkanų norma: nuo 7%
Paskolos suma: 300€ – 10 000€
Paskolos terminas: 12 mėn. – 60 mėn.

Manopaskola manobank

Metinė palūkanų norma: nuo 9%
Paskolos suma: 500€ – 25 000€
Paskolos terminas: 3 mėn. – 84 mėn.

mokilizingas

Metinė palūkanų norma: nuo 4.9%
Paskolos suma: 300€ – 15 000€
Paskolos terminas: 3 mėn. – 72 mėn.

Neseniai įsigalėjusi tvarka pakeitė kai kurių žmonių skolinimosi įpročius. Anksčiau mes visi atsakydavome tik patys už save: atėjau ir pasiskolinau ir niekas kitas apie tai neturėjo žinoti. Bet dabar yra truputėlį kitaip. Tikrai ne visi gali gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo. Tiesiog taip jau yra, kad kreditoriai dabar yra įpareigoti patikrinti ne tik jūsų – kaip besiskolinančio asmens – bet ir jūsų sutuoktinio kredito istoriją, turimus įsipareigojimus/įsiskolinimus bei kitą būtiniausią informaciją.

Jei apie tai pagalvosite, tai tikrai yra suprantama logika. Žmonės gyvenantys santuokoje dalinasi savo turtu ir pajamomis. Vieno žmogaus gaunamos pajamos keliauja į bendrą šeimos katilą. Vieno asmens įsiskolinimai taip pat įpareigoja jais rūpintis ir sutuoktinį. Todėl logiška, kad paskolos be sutuoktinio sutikimo nėra išduodamos nepatikrinus sugyventinio finansinės situacijos.

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Turbūt kiekvienas sutiktų, kad yra riba, kurią peržengus žmogui neturėtų būti suteiktas kreditas. Galime sakyti, kad ta suma yra 50% nuo gaunamų mėnesinių pajamų. Jei žmogaus mokamos įmokos kiekvieną mėnesį kainuoja daugiau nei 50% jo gaunamų mėnesinių pajamų „į rankas”, tai papildomos paskolos įsiskolinimams padengti ar kitiems poreikiams nebereikėtų suteikti, nes taip yra padidinama bankroto rizika. Tačiau jei įsiskolinimai siekia 40%, tuomet dar šiek tiek toks žmogus gali pasiskolinti arba gali bandyti gauti tokių įsipareigojimų refinansavimą.

Bet kas nutinka, jei toks žmogus turi išleisti 40% savo pajamų skoloms padengti, bet dar daugiau turi išleisti sutuoktinis? Nors atrodytų, kad toks žmogus galėtų pasiskolinti dar šiek tiek, bet realybė yra kitokia. Tokio asmens sutuoktinis gali turėti tiek skolų, kad efektyviai toks žmogus įsiskolinimams padengti turės išleisti ne 40% mėnesinių pajamų, bet dar daugiau. Taip yra, nes kaip ir minėjome, sutuoktinio paskolos yra beveik tas pats, kas tavo paskolos. Todėl logiška, kad toks žmogus, nors jis, kaip individas, neperžengia leistinų ribų, neturėtų gauti paskolos be sutuoktinio sutikimo, nes pastarasis turi žinoti ir patvirtinti papildomos įsipareigojimus, kurie neabejotinai paveiks šeimos gerbūvį.

Natūralu, kad tokiose aplinkybėse buvo įvestas įstatymas, kuris įpareigoja kreditorius tam tikrose situacijose nesuteikti kredito be sutuoktinio sutikimo. Kiekvienas turėtų suprasti tokią logiką.

Kaip galima gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo?

Tuomet lieka klausimas: kaip visgi reikėtų gauti paskolą be sutuoktinio? Paprasčiausias atsakymas būtų toks: reikėtų neturėti tiek įsiskolinimų, kad tai sukeltų įtarimą kreditoriui ir priverstų jį tikrinti jūsų sutuoktinio duomenis ar net jam pranešti apie jūsų norą gauti paskolą ar patį pinigų gavimo faktą.

Bet jei jau taip nutiks, kad kito varianto neliks, tuomet derėtų pagalvoti apie skolinimąsi iš žmonių. Tokiais atvejais, priklausomai nuo to kaip ir kur skolinsitės, gali būti, kad net ir turit daug įsipareigojimų, galėsite labai sėkmingai ir nesunkiai gauti paskolą be sutuoktinio žinios ir sutikimo.

Tačiau net ir tai gali nepadėti, nes kreditorius – dėl savo vidinių taisyklių ar dėl nuolat besikeičiančių įstatymų – gali paprašyti jūsų sutuoktinio sutikimo tikrinti jūsų abiejų finansinius duomenis: turimus įsipareigojimus, gaunamas pajamas, kredito istoriją. Todėl vienintelė išeitis gali būti bandyti pasiskolinti neoficialiai, t.y. ne per oficialius, Lietuvos banko sistemoje registruotus kreditorius, bet per privačius asmenis, kurie neteikia vartojimo paskolų ir todėl nėra įpareigoti vadovautis vartojimo kredito įstatymu. Tokiu atveju galėsite pasiskolinti be sutuoktinio sutikimo ir žinios.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2022-06-14.

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt