Kai Lietuvoje nedarbas siekia daugiau nei 10%, neišvengiama, kad daugelis pradeda paskolos bedarbiams paieškas. Kiti ieško paskolos be darbo stažo ar paskolos neišdirbus 4 mėnesių. Gyvename tokiais sudėtingais laikais. Tačiau kokios yra realios galimybės pasiskolinti nedirbantiems?

Jei esate bedarbis ir jus domina greitieji kreditai ar kitos paskolos internetu, tai daug sprendimų jūs neturite. Jei vadovausimės įstatymu, kuris apibrėžia paskolų davėjų veiklą, tai pamatysime, kad jie yra įpareigoti neskolinti tam tikriems asmenims. Tarp tokių asmenų yra ir neturintys pajamų. Todėl paskolos be pajamų yra praktiškai niekada neišduodamos. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad negalėsite gauti paskolos nedirbantiems asmenims, nes darbo sutarties neturintys asmenys nėra tapatūs negaunantiems pajamų.

Kaip galėsite matyti perskaitę žemiau pateiktą informaciją, paskolos bedarbiams gali būti suteiktos, bet tam būtina turėti pastovias, tvarias pajamas, kurias būtų galima pagrįsti dokumentais. Todėl jei, pvz., dirbate nelegaliai – užsienyje ar Lietuvoje – tokios pajamos neišvengiamai nebus įtraukiamos į skaičiavimą, kai kreditorius spręs dėl paskolos suteikimo. Taip pat verta pastebėti, kad darbo sutartys yra laikomos stabiliausiu pajamų šaltiniu. Todėl vertinant paskolos suteikimo perspektyvas, yra atsižvelgiama į paskutinių 4 mėnesių pajamas ir jų stabilumą. Todėl paskolos neišdirbus 4 mėnesių negali būti išduotos, nes būtent tokio laikotarpio pajamos ir jų tvarumas yra vertinama kalbant apie tokio tipo paskolas.

Kada gali būti suteikta paskola bedarbiui?

Yra keletas sąlygų, kurias asmuo privalo įgyvendinti, jei norite gauti paskolą neturint darbo. Visų pirmiausia, jis turi atitikti standartines, visiems taikomas sąlygas:

 • ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus;
 • turėti nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba leidimą čia laikinai gyventi;
 • turėti asmeninę banko sąskaitą;
 • turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 • neturėti per daug didelių įsiskolinimų (paskolos turintiems skolų suteikiamos tik jei įsipareigojimų vykdymas neatima didesnės nei 40% pajamų dalies).

Tuomet būtina įgyvendinti bent vieną iš 3 sąlygų:

 1. gauti pajamas iš kitų, su darbo santykiais nesusijusių veiklų;
 2. kreiptis dėl paskolos su turto įkeitimo arba laiduotoju;
 3. kreiptis dėl kitos, ne vartojimo paskolos ir ne greitojo kredito (griežčiausi ribojimai taikomi būtent vartojimo paskoloms ir kreditams).

Tai negarantuoja, kad paskola internetu ar kitu keliu bus išduotos (nes vertinama ir kiti veiksniai, pvz. kredito istorija), bet tai yra galimybės išlygoms. Tai ne tik išlygos/galimybės: bent vieną iš šių sąlygų atitikti būtina, jei norima, kad jūsų paraiška apskritai būtų svarstoma.

Pradėkime nuo pajamų. Paskolos nedirbantiems asmenims yra kiek kitokios nei paskolos be pajamų, nes jūs galite gauti pajamas kitaip, ne tik iš darbo santykių. Pavyzdžiui, kreditai bedarbiams gali būti išduotos, jei gaunate pajamas iš:

 • verslo ar kitos komercinės veiklos;
 • individual veiklos vykdymo;
 • autorinių sutarčių;
 • nekilnojamojo turto nuomos;
 • pasyvias pajamas generuojančių šaltinių
 • ir t.t.

Vienintelis skirtumas gaunant pajamas šitaip yra toks, kad kreditorius privalo įvertinti ne 4 mėnesių pajamas, bet ilgesnio laikotarpio. Tai susiję su tuo, kad taip gaunamos pajamos yra mažiau stabilios ir lengviau manipuliuojamos (pvz., dalis tokių pajamų ar jų pokyčių gali būti vienkartinės ar sezoninės).

Kitu atveju, kreditai bedarbiams gali būti suteikti jei yra įkeičiamas turtas, turimas laiduotojas arba kreipiamasi dėl kitokios paskolos internetu nei greitieji kreditai. Šios sąlygos yra tampriai susijusios, nes greitasis kreditas nėra suteikiamas su užstatu, todėl jei norima įkeisti turtą, visada reikės kreiptis dėl kitokios formos paskolos (kai kuriais atvejais tai gali būti refinansavimas). Tuo tarpu laiduotojas gali panaudotas vartojimo paskolos internetu bedarbiams atveju, bet niekada nėra naudotinas kalbant apie greituosius kreditus.

Greitieji kreditai susidūrus su nedarbu

greitieji kreditai bedarbiams

Gyvenant šiais laikais nedarbo išvengti tapo praktiškai neįmanoma. Net ir turint geriausią darbą bei geriausią išsilavinimą, bent laikinai susidurti su nedarbu gali tekti kone kiekvienam. O turint omenyje ir tai, kad daugelis žmonių Lietuvoje tikrai neturi geriausių ir saugiausių darbų (ekonominiu atžvilgiu) bei tikrai ne visi turi geriausią išsilavinimą, galime teigti, kad daugiau lietuvių – nedarbas yra labai reali problema. Taip greitasis kreditas nedirbantiems tampa tokių problemų sprendimo būdu.

Tokiais atvejais, kai tampama bedarbiui, iškyla labai reali problema, kurios, galbūt, iki šiol žmogus nebuvo matęs – kaip išgyventi neturint stabilių pajamų iš darbo? Neabejotina, kad daugelis bedarbių turi socialinį draudimą ir gauna atitinkamas pajamas iš darbo biržos, tačiau tai problemos neišsprendžia. Kodėl? Todėl, kad šios pajamos yra tik laikinos – siekiančios nuo kelių iki keliolikos mėnesių priklausomai nuo darbo stažo. Tačiau reikia atsiminti ir tai, kad šios pajamos tikrai nėra didelės. Jei net ir dirbdamas vidutinis Lietuvos pilietis susiduria su problemomis išgyvenant, tai gaudamas dar mažesnes pajamas, jis susidurs su dar didesnėmis finansinėmis problemomis, juolab, kad prie tokių nedidelių pajamų jis gali būti nepratęs. O mokėti už pragyvenimą, mokėti mokesčius, lizingus ir paskolos palūkanas – būtinybė.

Nereikėtų pamiršti, kad bedarbiais gali būti ir emigrantai. Tokiems užsienyje gyvenantiems ir darbo ieškantiems piliečiams tokios paskolos yra dar svarbesnės. Jei lietuvis gimtinėje gali turėti įvairių ramsčių iki gaunant paskolą, tai emigrantams yra sudėtingiau. Todėl paskola emigrantams šiuo atveju gali būti dar būtinesnė, o geriausių sąlygų radimas – dar svarbesnis.

Tokiais atvejais yra ieškoma išeičių ir viena iš jų – kreditai nedirbantiems. Po to, kai greitųjų kreditų bendrovės, išdygusios Lietuvoje po krizės, kaip grybai po lietaus, išpopuliarino šias paslaugas, paskolos paslauga yra pirmas šiaudas, kurio griebiasi bedarbis. Tačiau čia iškyla klausimas – kreditai bedarbiams lyg ir suteikiami, tačiau iš kur jų gauti? Kur ieškoti geriausių pasiūlymų? Bankuose? Greitųjų kreditų bendrovėse? Jei taip, tai jų yra labai daug – kuri iš jų yra geriausia ir teikia geriausius pasiūlymus? Kiekvienas, kuris buvo susidūręs su nedarbu, žino, kad šie klausimai yra labai realūs ir opūs. Tačiau nesijaudinkite – Lietuvoje egzistuoja puslapių, kurie leidžia surasti geriausius paskolų pasiūlymus be didesnių pastangų. Vienas iš tokių puslapių – ir kone geriausias visoje šalyje – yra AmCredit.lt. Šiame puslapyje rasite ne pasyvius palyginimus tarp paskolų, bet ir jau argumentuotai atrinktus geriausius pasiūlymus! Ieškote paskolų internetu su akcijomis (pvz. pirma paskola nemokamai) bei mažiausiomis palūkanomis? Jokių problemų – mes jau išrinkome jums geriausią pasiūlymą. Net jei nesutinkate su mūsų vertinimu, mes pateikiami ir žemesnes vietas užėmusias kredito kompanijas, skolinančias bedarbiams.

Bet jei peržvelgti tas vietas, kuriose skolintis geriausia, tai be jokios abejonės yra greitąsias paskolas ir panašias paslaugas internetu teikiančias bendrovės. Tiesa, labai dažnai gali nutikti ir taip, kad jūs net neturėsite jokios galimybės skolintis iš kitur, nes greituosius kreditus teikiančias bendrovės bus vienintelė vieta, kurioje galite ieškoti paskolos bedarbiams. Taip yra todėl, kad kiti skolintojai – privatūs kreditoriai, bankai ar kredito unijos – yra arba per didelės, per daug reguliuojamos valstybės, arba nenori prisiimti rizikos. Dažnai bus ir taip, kad visi trys kriterijai susiplaks tarpusavyje. Pavyzdžiui bankai nenori skolinti, nes yra ir per dideli (jiems neįdomios smulkios paskolos nedirbantiems), reguliuojami valstybės (įstatymiškai apribojama jų veikla, kad nebūtų prisiimama per daug rizikos ir nebūtų rizikuojama indėlininkų pinigais) bei nenoriai prisiima riziką (bedarbiai turi didesnius šansus nei kiti klientų segmentai negrąžinti paskolos). Dėl visų šių priežasčių, greituosius kreditus teikiančias įmonės yra geriausias – jei ne vienintelis – pasirinkimas prireikus pasiskolinti, bet neturint darbo.

Dar vienas svarbus kriterijus – kredito istorija. Net jei jūs nesate bedarbis, turite dideles ir pastovias pinigų įplaukas, greitas kreditas jums gali būti nesuteiktas. Taip gali nutikti jei jūs esate bent kartą turėjęs sunkumų grąžinant pasiimtą kreditą. Labiausiai dėmesys kreipiamas į tai, kaip jums sekėsi grąžinti greitąjį kreditą. Jei turėjo sunkumų su kitomis paskolomis, tuomet didesnių problemų jums gali pavykti išvengti. Juk jei laiku negrąžinote būsto paskolos, kuri dažniausiai yra nepalyginimai didesnės sumos, tai nelabai atspindi tai, kaip jums gali sektis grąžinti greituosius kreditus. Net jei jums nepavyko tvarkingai grąžinti pastarojo, jums greitasis kreditas internetu gali būti suteiktas, tiesa, mažiau palankiomis sąlygomis. Tačiau jei tokios problemos iškilo keletą kartų, tuomet tikėtina, kad paskola su bloga kredito istorija jums, deja, bet suteikiama nebus.

Kada paskolos nedirbantiems yra naudingiausios?

paskolos nedirbantiems

Jei pamiršim visa tai arba jei visa tai jūsų neįtikina dėl paskolų nedirbantiems privalumų, galime pažiūrėti į dar keletą esminių ir su kiekvieno gyvenimu besisiejančių įvykių. Artėjant šventėms ir nedarbystei Lietuvoje vis dar siekiant nežmoniškas aukštumas, paskolos bedarbiams neabejotinai taps didžiuliu pagalbininku ruošiant šventinį stalą. Visos šventės reikalauja išlaidų – dovanoms, maistui, gėrimams, papuošimams ir bendram pasiruošimui. Tačiau bedarbiai dažniausiai turi minimalias pajamas (arba jie yra visai be pajamų), kurios vos gali užtikrinti jų pragyvenimą. Šioje vietoje greitieji kreditai bedarbiams gali būti itin naudingi. Būtent šių kreditų dėka kiekvienas gali pasirūpinti padoria švente sau ir savo artimiesiems. Būtent greitas kreditas ar greitos paskolos internetu nedirbantiems suteikia galimybę oriai ir be didesnių problemų praleisti šventes bei pasimėgauti šia unikalia ir retai metuose pasitaikiančia proga.

Dėl šios priežasties paskola bedarbiams yra unikali finansinė paslauga neturinti precedento. Todėl jei susidomėjote šia paslauga, mes turime jums gerų žinių. Šiame puslapyje jūs rasite pačius geriausius, atsakingai ir nuoširdžiai atrinktus paskolų bedarbiams pasiūlymus. Jūs rasite ne tik geriausius pasiūlymus pagal palūkanas, bet ir daug daugiau. Mes pateikiame tik tas paskolas nedirbantiems, kurios gali būti suteiktos internetu. Be to labai aiškiai parašome ar ši paskola yra nemokama, tai yra ar ši paskola yra suteikiama be palūkanų skolinantis pirmą kartą. Jei jums trūksta kažkokios informacijos apie šiuos kreditus bedarbiams jūs visuomet galite su mumis susisiekti ir mes padėsime jums surasti geriausią pasiūlymą. Jei radote internetinį puslapį, kuris pateikia geresnius paskolų nedirbantiems pasiūlymus nei mes – susisiekite ir mes pateiksime dar geresnį pasiūlymą jums!

Tačiau net ir čia jums reikės išsirinkti geriausią paskolos bedarbiams pasiūlymą iš visų pateiktų. Tam reikėtų atsižvelgti į keletą esminių momentų. Visų pirmiausia, suvokite siūlomų paskolų sąlygas visapusiškai. Tai reiškia, kad jums nereikėtų kreipti dėmesį tik į vieną sutarties punktą, pavyzdžiui palūkanų normas, bet žiūrėti ir į kitas sąlygas bei suvokti jas kaip visumą. Būtina užduoti tokius klausimus, kaip: kuris kreditorius šiuo metu siūlo gauti kreditą mažiausiai atsižvelgiant į kredito istoriją? Kuris kreditorius turi mažiausius reikalavimus paskolai gauti? Taip pat galite paklausti: o kam svarstyti variantą, kuris siūlo aukštesnes palūkanas nei kiti?

Geras klausimas, bet atsakymas yra labai paprastas. Paskolos nedirbantiems asmenims gali būti suteikiamos visiškai nemokamai, be jokių registracijos mokesčių ir be jokių palūkanų ar kitų užslėptų mokesčių. Būtent tokia yra populiariausia akcija – pirma paskola nemokamai. Tokiais atvejais net jeigu ir matote, kad šio kreditoriaus paskolos palūkanos yra didesnės, tokio atvejo atmesti nereikėtų, nes čia galite rasti kitų sąlygų, kurios visiškai kompensuos aukštesnes jūsų paskolos nedirbantiems palūkanų normas.

Atnaujinta: 2021-01-08

Paskolos bedarbiams ir kreditai nedirbantiems

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Finbee paskolos