Paskolų rūšys

Sindikuota paskola

Jei visi žinome kas yra tokios paskolų rūšys kaip paskolos bedarbiams, greitos paskolos ar tie patys greitieji kreditai, tai kai kurios kitos paskolų rūšys gali būti žinomos mažiau arba nežinomos visai. Taip yra todėl, nes su tokiomis paskolomis mes nesusiduriame kasdieniame gyvenime ir negalime patirti savo kailiu ką jos reiškia ir kaip jas reikėtų suvokti. Viena iš tokių paskolų rūšių – sindikuota paskola. Šio palyginimo tikslams mes sugrupuosime visas nesindikuotas paskolas į vieną krūvą bei palyginsime jas su sindikuotomis paskolomis. Tokiu būdu bus lengviau suprasti kas yra sindikuotos paskolos bei kuo jos skiriasi nuo visų kitų paskolų.

Skolindamiesi mes dažniausiai norime vienaip ar kitaip užkamšyti kažkokias kasdienių finansų skyles. Tai gali būti nenumatytos išlaidos, noras įsigyti kažkokią kasdienę prekę ir taip toliau. Net ir būsto paskolos, kurios iš esmės yra daug didesnės nei kasdieniai kreditai, yra nepalyginamai mažesnės už sindikuotas paskolas. Pastarosios yra panašesnės į verslo paskolas, tačiau taip pat turi keletą niuansų, kurios išskiria jas ir iš jų. Taigi, pirmiausia reikėtų žinoti, kas sindikuota paskola nėra suteikiama eiliniam piliečiui, bet ir orientuojama į verslo klientus arba į privačius klientus, kurie užsiima milžiniškų sumų privačiais sandoriais.

Sindikuotos paskolos iš esmės skiriasi nuo kitų paskolų rūšių tuo, kad jos yra suteikiamos kelių skirtingų komercinių ar investicinių bankų vienu metu. Kitaip tariant, norima paskolos suma yra tokia didžiulė, kad vienas bankas nenori prisiimti visos rizikos ant savo pečių, skolindamas tokią sumą. Jei taip nutiktų, tuomet klientui bankrutavus ar dėl kitų priežasčių nesugebant grąžinti paskolos laiku, visas nuostolis kristų būtent ant šio vienintelio banko pajamų ir pelno ataskaitų. Tačiau skolinant skirtingiems kreditoriams yra padalinamas pelnas ir diversifikuojama rizika, ko pasekoje skolininko nemokumas nebebūtų toks skaudus.

sindikuota paskola Akroplio GrupeiTam, kad geriau suvokti apie kokias sumas mes kalbame, galime pažiūrėti į vieną pavyzdinių sindikuotos paskolos atvejų. 2005 metais, Akropolio Grupė norėjo plėstis statydama savo prekybos centrus Kaune bei Klaipėdoje. Tačiau tai kainuoja milžiniškus pinigus, kurių ši Grupė neturėjo. Jei pritrūkus pinigų eiliniam piliečiui jis eina skolintis į banką ar tiesiog pasiimą greitą kreditą, tai kuomet pinigų pritrūksta tokių matmenų verslai, jie eina į banką ir prašo paskolos. Kadangi šiuo atveju paskola buvo tiesiog astronomiška ir rekordiškai didelė Lietuvoje, nė vienas bankas nenorėjo prisiimti visos rizikos tik sau. Todėl buvo sutarta, kad Akropolio Grupei bus suteikta sindikuota paskola. Ji šiuo konkrečiu atveju siekė beveik 200 milijonų (!!!) eurų. Natūralu, kad nė vienas bankas tokios paskolos suteikti nenorėjo pavieniui, bet taip pat reikėtų turėti omenyje ir tai, kad ne visi bankai apskritai turi tokias sumas savo sąskaitose ir net ir norėdami negalėtų jų suteikti.

Jei jus domina sindikuotos paskolos, tuomet galite apsilankyti jas teikiančių bankų puslapiuose bei susipažinti su šių paskolų sąlygomis. Tą galite rasti, pavyzdžiui, Swedbank ar Luminor internetiniuose puslapiuose.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/