Paskolų rūšys

Skubi paskola | Skubus kreditas

Visai neseniai rašėme, kad greitosioms paskoloms per 15 minučių atėjo galas. Trumpai perbėkime per pagrindinę to priežastį. Iki šiol kreditoriai suteikdami greitas paskolas rėmėsi paties kliento pateiktais duomenimis apie savo gaunamas pajamas ir turimus įsipareigojimus. Tik kredito istorija ir kiti labai lengvai prieinami konkretūs duomenys būdavo susirandami paties kreditoriaus oficialiuose duomenų bazėse. Todėl paskola oficialių be pajamų praktiškai visada buvo suteikiama, nes už šią informaciją buvo atsakingas pats suinteresuotas klientas.skubi paskola internetu

Tokia sistema buvo toli gražu netobula. Pagrindinė problema buvo ta, kad kiekvienas greitos paskolos gavėjas turėjo praktiškai visišką laisvę pateikti išgalvotus duomenis. Pateikus neteisingus, tačiau standartus atitinkančius duomenis, vienintelė priežastis kodėl skubi paskola galėtų būti nesuteikta, tai jei kiti duomenys būtų neatitinkantys standartų. Pavyzdžiui, jei kredito istorija, kuria manipuliuoti paskolos gavėjas negali, nebūtų tinkama. Tačiau atmetus šį variantą, manipuliacija galėjo vykti nevaržoma.

Tačiau, kaip jau rašėme, kadangi valstybė išsikėlė sau prioritetą mažinti įsiskolinusių ir vėluojančių atlikti įmokas žmonių skaičių, tokia veiksmų eiga mažų mažiausiai nebuvo patenkinama. Todėl buvo nuspręsta priimti sprendimą, kuris įpareigotų kredito davėjus remtis ne kliento pateiktais duomenimis, tačiau objektyviai egzistuojančiai skaičiais, kuriuos kreditorius rankiniu būdu turėtų išsitraukti iš atitinkamų šaltinių. Kadangi iki tol viskas buvo atliekama automatiniu būdu, viskas užtrukdavo labai neilgai. Todėl buvo įmanoma suteikti greitąsias paskolas per 15 minučių – juk reikėdavo viso labo sulaukti automatinės programos atsakymo, o tai užtrukdavo vos iki kelių minučių.

Buvo manoma, kad tai užkirs kelią suteikti skubias paskolas internetu per tokį trumpą laiką, tačiau pasirodo, kad taip manę klydo. Taip galima manyti, pavyzdžiui, iš Vivus kreditoriaus pareiškimo, kuriuo teigiama, kad nepaisant šių pokyčių, skubios paskolos internetu bus suteikiamos vos per 10 minučių!

Skubios paskolos per 15 min.

Sugrįžkime prie skubios paskolos internetu, kuriame pradėjome. Ar tokią paskolą gauti yra įmanoma? Vivus pavyzdys turėtų parodyti, kad dabar paskolą įmanoma gauti dar greičiau nei iki tol. Tačiau galbūt yra kažkokių sąlygų, kurios leidžia Vivus suteikti skubias paskolas taip greitai, kurių neatitinka joks kitas kreditorius? Kitaip tariant, galbūt šis kreditorius yra išskirtinis ir vienintelis? O galbūt tai tėra marketingo strategija, kuri nevisai atitinka realybę? Visgi mes manome, kad tai nėra pavienis atvejis ar juolab klaidinga informacija. Manome, kad dėl tam tikrų priežasčių, skubi paskola internetu gali būti suteikiama netgi greičiau nei iki šiol nepaisant visų pasikeitimų apie kuriuos rašėme.

Pradžiai reikia paminėti, kad versle niekas vietoje nestovi. Visi stengiasi tobulėti. Apie tobulėjimą nereikėtų kalbėti abstrakčiai – greitųjų paskolų bendrovės tobulina savo sistemas, kad juos veiktų kuo greičiau ir patogiau klientui. Todėl kartais gali atsitikti taip, kad įdiegus naujas sistemas, nepaisant visų pokyčių, kurie turėtų neigiamai paveikti klientų patirtį, rezultatas yra net geresnis nei prieš tai buvusi situacija.

Negalime atmesti prielaidos, kad skubių paskolų bendrovės jau kuris laikas žinojo apie galimus planus pakeisti paskolų suteikimo tvarką ir tam ruošėsi. Negalima atmesti ir to varianto, kad įstatymas buvo priimtas bandant kiek galima labiau padėti greitųjų kreditų bendrovėms, kad šios jaustųsi kuo patogiau ir ženkliai nepablogintų kliento padėties.

Todėl galbūt siūlomos skubios paskolos per 10 minučių nėra iš piršto laužtas faktas. Galbūt tai yra naujų technologijų ar naujo senų sistemų pritaikymo vaisius. Kad ir kaip ten bebūtų, nereikėtų būti per daug skeptiškiems šiuo atžvilgiu. Kadangi reklamos teisingumas yra labai tiksliai kontroliuojamas, turėtų kilti mažai abejonių, kad jei yra sakoma, kad skubi paskola yra suteikiama per 10 minučių, tuomet taip iš tikrųjų ir yra. Laikui bėgant galime tikėtis, kad vis daugiau kreditorių pasiūlys panašią ar identišką paslaugą, kuomet bus prisitaikyta prie naujų darbo sąlygų.

Skubių paskolų trūkumai

Skubūs kreditai nėra paslauga turinti vien tik pliusų. Pasakymą, kad „kas per daug, tas nesveika” būtų galima pritaikyti ir šioje vietoje. Kai kažkokia paslauga yra suteikiama vos per akimirką ar per tokį palyginus trumpą laikotarpį kaip 10 ar 15 minučių, lieka labai mažai laiko apmąstymams ir apsvarstymams. Priėmus sprendimą rezultatas yra atspindimas jau iš kart ir kelio atgal nebėra.

Taip, dažnai tai yra labai gerai, ypatingai tais atvejais, kai apsisprendimas yra šimtaprocentinis ir vienintelis ir svarbiausias kriterijus yra skubios paskolos suteikimo greitis. Bet tikrai nevisi žmonės yra taip kategoriškai apsisprendę ir tikrai nevisi žino apie visas detales, kurios galbūt priverstų pakeisti nuomonę dėl priimto sprendimo. Tai nėra tiesiog spekuliacija – rezultatą galime matyti iš to, kad didelė proporcija žmonių susiduria su sunkumais grąžinant kreditą kažkuriuo momentu, kol galioja sutartis su kreditoriumi.

Pavyzdžiui, svarstant įsigyti būstą ar automobilį (esant poreikiui galite prašyti autolizingo), įprasta savo sprendimą keisti net keletą kartų. Būna, kad priėmus sprendimą jis yra pakeičiamas, o tuomet ir vėl keičiamas… Būtų labai sudėtinga, jei tik priėmus sprendimą pirmą kartą, jo pakeisti nebebūtų galima. Bet juk taip yra su greitomis paskolomis! Kadangi jos suteikiamos taip greitai, vos tik padavę savo paraišką jai gauti, jos atsiimti nebegalėsite.

Vien dėl šios priežasties reikėtų gerai apsvarstyti ar skubi paskola internetu iš tikrųjų yra tinkamas variantas jums. Skolinkitės tik tuo atveju, kai tikrai ir galutinai būsite apsisprendę dėl skolinimosi. Niekada neskubėkite priimti sprendimo ir iš kart pateikti paraišką paskolai gauti.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2022-06-15.

 

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt