Studentiškos paskolos nėra vienalytis ir savaime suprantamas dalykas. Iš esmės yra dvi skirtingos tokių paskolų sampratos ar rūšys. Viena iš jų yra mokamos studijų programos finansavimas. Kita – pragyvenimo/kasdienės išlaidos. Priklausomai nuo to, kokios paskolos reikia, priklausys tai, kur reikės kreiptis. Nors abi paskolas galima gauti internetu, tarp jų ir didžiulių skirtumų.

Paskolos studijoms

studentiška paskolaPaskolos studijoms yra gaunamos iš dviejų komercinių bankų – DNB banko ir Swedbank. Iš šių bankų galite gauti vieną iš dviejų studentiškų paskolų. Viena yra valstybės finansuojama, o kita – ne. Nenuostabu, kad pirmoji yra daug pigesnė už antrąją. Už valstybės finansuojamas paskolas yra atsakingas Valstybinis Studijų Fondas (VSF), per kurį ir turite kreiptis dėl lengvatinės studijų paskolos. Šis fondas yra atsakingas tik už paskolas studijoms ir nesuteikia greitų paskolų pragyvenimui. Nors tokios paskolos gavimo procesas gali būti įvykdomas išimtinai internetu, jis yra pakankamai ilgas. Tai reiškia, kad šioje vietoje internetas didelių stebuklų ar patogumų nesukuria. Daug paprasčiau yra gauti brangesnę paskolą studijoms apmokėti, tai yra ne valstybės remiamą. Tokiu atveju visas procesas irgi gali būti įgyvendinamas internetu ir gerokai greičiau, tačiau už tai reikia sumokėti – tokių paskolų kaina yra didesnė. Todėl viskas priklauso nuo studento prioritetų.

Bet nepaisant to, išsigąsti tikrai nereikėtų, nes šiuo atveju laikas tikrai yra kliento sąjungininkas. VSF suteikia paskolas tuo metu, kuomet ir reikia sutvarkyti visus studijų finansavimo formalumus. Todėl tikrai didelių problemų nekils pasirinkus ilgesnį, bet pigesnį kelią.

Studentiškos paskolos internetu kasdienėms išlaidoms

Visai kita tema yra studentiškos paskolos internetu, reikalingos ne susimokėti už mokslą, bet pragyvenimui. Tokios paskolos nėra finansuojamos ar kitaip remiamos valstybės. Todėl čia studentas turės verstis pats, be jokios paramos.

Kokios yra studento alternatyvos? Na, jų nėra ypatingai daug. Dažniausiai yra griebiamasi artimiausio ir ilgiausio šiaudo – skubios paskolos internetu. Toks variantas visada yra paprasčiausias. Tačiau net ir čia studentams yra kišami pagaliai į ratus. Dėl naujų įstatymų, dabar nepakankamas pajamas gaunantys žmonės net negali pretenduoti į skubios paskolos gavimą. Studentams tai yra didelis kirtis, nes dažniausiai jų pajamos yra arba neegzistuojančios, arba neatitinkančios reikalavimų. Kas teoriška vistiek gali bandyti skolintis internetu? Gaunantys pakankamai dideles stipendijas studentai (dažniausiai doktorantai) ir dirbantys studentai. Bet net ir dirbantieji negali būti tikri, kad galės sėkmingai gauti paskolą ar net į ją pretenduoti. Mat neužtenka tiesiog turėti pakankamai pajamų, bet būtina patenkinti ir kitus įstatyme iškeltus reikalavimus.

Ar dėl to studentiška paskola yra neprieinama daugeliui? Taip ir ne. Tiesa, kad studentams yra praktiškai užkirsti keliai gauti paskolą internetu. Tačiau tai nereiškia, kad jokia kita paskola negali pagelbėti. Iš esmės, skolinantis neoficialiai (bet nebūtinai nelegaliai), paskola gali būti prieinama net internetu. Tačiau dažniausiai tokios privačios paskolos yra suteikiamos privačiai. Tai turi daugybę savų niuansų, bet kaip alternatyva ji yra atvira studentams, siekiantiems paskolos.

Kitas variantas yra bandymas gauti privačią paskolą, tačiau tiesiogiai iš pažįstamų ar net kartu studijuojančių studentų. Kiekviename kurse būna pasiturintys kolegos, kurie nesusiduria su tokiomis finansinėmis problemomis, su kuriomis tenka tvarkytis vidutiniškam studentui. Paskolos sumai nesant didelei, net neturėtų būti gėda prašyti paskolinti pinigų iš tokio studento. Tai ypatingai natūralu ir priimtina, kai santykiai su tokiais žmonėmis yra geri, draugiški ir artimi. Tokiais atvejais net nereikėtų taikstytis su grynaisiais, bet būtų galima paprašyti pervesti pinigus internetu, esant reikalui.

Studentiška paskola internetu prieinama, tačiau lengviau ar sunkiau priklauso nuo konkretaus poreikio. Skolinantis mokslams, paskolą gali gauti kone kiekvienas studentas. Čia konkurencijos nėra – ji verda tik dėl VSF finansuojamų paskolų. Su greitomis paskolomis yra sunkiau ir tenka mąstyti plačiau. Eilinė greitoji paskola gali būti prieinama sunkiau, todėl tenka ieškoti kitų šaltinių. Pažįstami ir kursiokai yra vienas iš tų pagrindinių šaltinių.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Studentiškos paskolos internetu

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos