Paskolų rūšys

Trumpalaikės paskolos

Kartais mes pamirštame kokiais unikaliais laikais gyvename. Trumpalaikė paskola daugumai juk pasidarė prieinama vos prieš daugiau nei dešimt metų. O dar platesniu mastu – tik prieš nepilną dešimtmetį. Dabar visi prie to priprato taip smarkiai, kad net nebėra atkreipiamas dėmesys į šią paslaugą. Bet tai – nieko stebėtino. Kur kas labiau stebina, kad žmonės nepastebi net ir tobulėjančių ir nuolat nesikeičiančių trumpalaikės paskolos pasiūlymų sąlygų.

#1 vieta
#2 vieta
#3 vieta
#4 vieta
Naujas FinBee logo
bobutes paskola logo
Manopaskola logo
mokilizingas logo
Gauti paskolą
Gauti manopaskola paskolą
Gauti smspinigai paskolą
Gauti smspinigai paskolą

O tų pasikeitimų tikrai yra tiek daug ir jie atsiranda nuolatos, kad jų nepastebėdami žmonės tiesiog darosi sau žalą. Kodėl? Nes atsinaujinanti trumpalaikė paskola – vis daugiau galimybių klientams.

Trumpalaikės paskolos pakeitė viską

Bet pradėti reikėtų nuo labai paprasčiausiai apžvelgiant kokia yra trumpalaikės paskolos specifika ir ką ji gali pasiūlyti. Po tokios apžvalgos bus daug lengviau suprasti ir kokiais pokyčiais mes esame lepinami.

Trumpalaikė paskola

Matote, anksčiau trumpalaikė paskola nebūdavo išduodama beveik niekada. Ir tikrai ne tokiems paprastiems mirtingiesiems kaip mes. Verslui, galbūt, jei atsirasdavo toks poreikis, bet dažniausiai verslai ieškodavo ilgalaikės paskolos. Be verslų, turtingesni žmonės dar galėdavo gauti būsto paskolą, bet tik tuo atveju, jei užstatydavo nusipirktą namą (situacija, kuri yra identiška šiandieniniai).

Visos tokios paskolos būdavo išduodamos bent jau dešimtmečiui ir tik išimtinais atvejais kiek trumpiau. Jei paprastas žmogus norėdavo ir galėdavo „įpirkti“ tokią paskolą ir jį tenkino tokie terminai, tai kartais bankai suteikdavo ją. Bet dažniausiai ji buvo išimtinai turtingųjų paslauga.

Bet kažkur 1970-aisiais prasidėjo nauja era, kai pasikeitė visa verslo struktūrą. Dabar uždirbti pelną reiškė parduoti kuo daugiau prekių, o jas įpirkti galėjo nevisi. Todėl buvo pradėta išdavinėti trumpalaikes vartojimo paskolas visiems kairėn ir dešinėn. Buvo pradėtos dalinti ir kreditinės kortelės, kurių pagalba iš esmės buvo išduodami trumpalaikiai kreditai. Taip vakaruose vadinamoji vidurinioji klasė galėjo pradėti išlaidauti.

Tačiau iki 21 amžiaus, ypač rytų Europoje, vargingesni žmonės, kurie sudarė daugumą piliečių, tokių privilegijų neturėjo. Bet tuomet atsirado greitieji kreditai, kurie buvo pati radikaliausiai šiandien žinoma trumpalaikių paskolų forma. Jei anksčiau trumpalaikės paskolos buvo tokios, kurias išduodavo apie 6 mėnesių laikotarpiui, tai dabar situacija pasikeitė ženkliai.

Trumpalaikiai greitieji kreditai internetu buvo išduodami vos nuo 30 dienų laikotarpio! O kartais buvo suteikiama galimybė pasiskolinti ir dar trumpiau – vos 14 dienų. Taip greitos paskolos pakeitė viską, ką iki tol žinojome apie paskolas ir kreditus.

Trumpalaikė paskola – jos privalumai ir trūkumai

Akivaizdžiausias trumpalaikių paskolų privalumas yra jų lankstumas. Jas galima gauti labai skirtingiems laikotarpiams: nuo jau minėtų 14 dienų net iki kelių metų. Standartai šioje vietoje yra kliento pusėje ir tokių kreditų tiekėjai yra pasirengę patenkinti visus kliento poreikius, kad tik priverstų jį pasiskolinti eurų iš jo.

Dar vienas privalumas yra tai, kad trumpalaikis kreditas yra išduodamas neįprastai greitai. Tie, kas yra gyvenę ankstyvuoju 21 amžiaus laikotarpiu ir yra bandę pasiskolinti tuomet puikiai žino kiek daug visko reikia padaryti norint pasiskolinti iš banko. Tikrai nebūdavo taip, kad paskola būtų išduota dar tą pačią dieną, net ir surinkus bei pateikus visus dokumentus.

O kaip yra su trumpalaike paskola? Viskas neįtikėtinai paprasta! Užpildai pačią paprasčiausią paraiškos formą, kur reikia įrašyti tik elementariausius biografinius faktus apie save ir viskas. Visą kitą informaciją jau susirenka pati kredito bendrovė. O kadangi viskas vyksta automatu, tai greitąją paskolą galima gauti ir greičiau nei per 15 minučių. Todėl ją ir vadina greitąją paskola.

Bet trumpalaikiai kreditai turi ir savo minusų. Pagrindinis jų – didelė kaina. Norėdami gauti greitą trumpalaikę paskolą jūs turėsite paploninti savo piniginę, bent jau ilgajame laikotarpyje. Už kiekvieną paskolą reikia mokėti palūkanas, o šiuo atveju, net reguliuojant valstybei, jos yra labai didelės. Todėl rinktis paskolą reikėtų kruopščiai, atsakingai ir atsargiai.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2021-12-06.

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Finbee paskolos