Vartojimo paskolos
Vartojimo paskolos

Vartojamoji paskola buvo labiausiai paklausi skolinimosi rūšis prieš rinkoje pasirodant greitiesiems kreditams. Iš pradžių, kuomet vartojamosios paskolos pasirodė Lietuvoje tūkstantmečio pradžioje, ją galėjo gauti ne visi. Jos turėjo įvairiausių ribojimo sąlygų – pavyzdžiui, vartojimo paskola bedarbiui suteikiama nebuvo ir kiekvienas norintis vartojamosios paskolos turėjo įrodyti savo pajamas. Todėl šis procesas užsitęsdavo, būdavo pakankamai ilgas ir nebūtinai patogus – vartojimo paskola internetu suteikiama taip pat nebuvo. Tačiau nepaisant to, šis skolinimosi būdas buvo didžiulė pažanga paskolų rinkoje Lietuvoje. Mat iki tol paskolos dažniausiai būdavo suteikiamos tik paskolų būstui ar verslui formoje, todėl priėjimą prie jų turėjo tik labai nedidelė dalis gyventojų. Tuo tarpu vartojamosios paskolos buvo suteikiamos praktiškai visiems, kurie turėjo stabilias pajamas, kurias būtų galima įrodyti bei gerą kredito istoriją.

Lietuvoje pasirodžius greitosioms paskoloms, o tuomet labai staigiai supaprastinus jų suteikimo procesą ir padarius jas prieinamas tiek sms žinutėmis, tiek internetu, konkurencija vartojamosioms paskoloms gerokai išaugo. Tačiau vartojamųjų paskolų tiekėjai nestovėjo vietoje ir patobulino šią paslaugą taip pat. Pavyzdžiui, vien ko vertas faktas, kad dabar tokios paskolos yra suteikiamos žmonių, kur jų kaina apskritai neturi precendentų ir yra pigiausia kada nors matyta.

Istoriškai didžiausias vartojimo paskolos tiekėjas yra komercinis bankas. Būtent jie pristatė šią paslaugą ir vis dar sudaro didžiausią tiekėjų dalį. Jei pradžioje, kaip ir buvo minėta straipsnio pradžioje, vartojamoji paskola būdavo suteikiama tik atvykus į kurį nors banko filialą ir užpildžius paraišką paskolai gauti, tai dabar vartojamosios paskolos yra suteikiamos ir internetu. Tokiais atvejais užtenka užpildyti paraišką vartojamajai paskolai gauti, kurią rasite atitinkamo banko internetiniame puslapyje. Kai kuriais atvejais jums net nereikės pateikti jokių kitų dokumentų. Mat jei jūs esate banko klientas, bankas jau žino apie jūsų pajamas ir finansinę padėtį, nes jūsų atlyginimas ir kitos pajamos, tikėtina, kad eina būtent per banką, iš kurio norėsite gauti vartojimo paskolą. Tačiau kai kuriais atvejais jums vis tiek reikės pateikti reikiamų dokumentų kopiją. Tai gali atrodyti baisiai, bet dabar viskas kur kas paprasčiau. Reikalingi dokumentai vartojimo paskolai gauti dabar gali būti prieinami pačių bankų – jums tereikia suteikti jiems sutikimą priėjimui prie asmeninių dokumentų.

Kitas vartojimo paskolų šaltinis yra tos pačios bendrovės, kurios teikia ir greitos paskolos internetu paslaugą. Iš kartais gali būti net labai sunku atskirti greitąsias paskolas nuo vartojamųjų paskolų. Esminis kriterijus turbūt yra toks, kad vartojamosios paskolos, kaip taisyklė, yra suteikiamos didesnėmis sumomis ir ilgesniam laikotarpiui. Todėl jei greitos paskolos ar greitieji kreditai yra suteikiami vos per 15 minučių, be jokių dokumentų suteikimų ir tvirtinimų, tai vartojimo paskola reikalauja šiek tiek daugiau laiko ir gali reikalauti kai kurių dokumentų.

Iš kur skolintis vartojąmą paskolą – iš banko ar greitųjų paskolų bendrovės – priklausys nuo jūsų poreikių. Jei vartojimo paskolos jums reikia su kuo geresnėmis sąlygomis ir jums nėra svarbus jos suteikimo laikas, tuomet gali bandyti skolintis iš banko. Tačiau jei šios paskolos jums reikia kuo greičiau ir galite priimti kiek prastesnes sąlygas, tuomet galite apsvarstyti ir antrąjį variantą. Tiesa, gerai paieškojus ar pasinaudojus paskolų paieškų įmonių paslaugomis, antruoju variantu galite surasti net ir geresnį vartojimo paskolos pasiūlymą.

Vartojamoji paskola

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *