Paskolų rūšys

Vartojimo paskolos ir vartojimo kreditai

Vartojimo paskolos padeda žmonėms daugelyje situacijų, kai pritrūksta pinigų. Kartu su greitais kreditais, tai yra vienas efektyviausių būdų užkamšyti skyles jūsų finansuose. Taip pat galite tikėtis ir geros palūkanų normos, nes konkurencija tarp vartojimo kreditus teikiančių įmonių yra didžiulė. Todėl tokių paskolų metinė palūkanų norma ir mėnesio įmoka – mažesnė, nei kitų paskolų.

#1 vieta
#2 vieta
#3 vieta
#4 vieta
Naujas FinBee logo
bobutes paskola logo
Manopaskola logo
mokilizingas logo
Gauti paskolą
Gauti manopaskola paskolą
Gauti smspinigai paskolą
Gauti smspinigai paskolą

Bet dėl to, kad gauti vartojimo paskolą yra taip lengva yra būtina susipažinti su aplinkybėmis, kurios supa tokias transakcijas. Čia pasistengsime aptarti du dalykus: kur galima pasiskolinti ir kokiam tikslui tą galima daryti. Tai padės geriau suprasti kas yra vartojimo paskola ir ką daryti, kad toks įsipareigojimas būtų pozityvus, o ne negatyvus žingsnis jūsų gyvenime.

 

Kur geriausia skolintis vartojimui?

Vartojimo paskolos

Ilgą laiką buvo manoma, kad vartojimo kreditai yra suteikiami tik bankuose. Vėliau situacija pasikeitė ir visi pradėjo galvoti, kad taip pasiskolinti galima tik greitųjų kreditų bendrovėse. Bet realybė yra visai kitokia. Vartojimo paskolos galite ieškoti ne tik čia. Jos ieškoti papildomai galite ir kredito unijose, ir specializuotuose interneto bankuose, ir tarpusavio skolinimo platformose, kur suteikiamos paskolos iš žmonių. Pasirinkimo spektras iš tikrųjų yra daug platesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl verta pakalbėti apie privalumus ir trūkumus skolinantis iš kiekvienos iš šių įmonių grupių.

Vartojimo paskolos iš banko yra vienas iš standartinių variantų. Skolindamiesi taip galite tikėtis bent jau sudaryti įsipareigojimą vidutiniškomis sąlygomis. O kiek paieškoję galite rasti ir paskolą su visai maža metine palūkanų norma. Ir priešingai paplitusiai nuomonei, bankai šiandien irgi skolina internetu. Minusas yra tas, kad norint pasiskolinti vartojimui iš banko, jūs turite būti to banko klientu ir turėti sudarę internetinės bankininkystės sutartį. Bet dėl to, kad žmonės dažniausiai yra tik vieno banko klientai, tai šiek tiek apmažina jų galimybes išsirinkti geriausią vartojimo paskolą. Lygiai tą patį galima pasakyti apie kredito unijas ir jų teikiamas paskolas.

Kiek kitaip yra su greitųjų kreditų bendrovėmis. Čia vartojimo kreditai yra suteikiami visiems, todėl žmogui nėra būtina iš anksto būti kurios nors bendrovės klientu. Skirtingai nei bankuose, čia tapti klientu ir sudaryti sutartį bei gauti paskolą yra labai paprasta ir greita, bet galbūt tai užtrunka minimaliai ilgiau nei greitieji kreditai. Savo patogumui tą galite daryti internetu, net neišėję iš namų. Bet minusas skolinantis taip yra tas, kad bendra vartojimo kredito kainos metinė norma bus vidutiniškai didesnė nei skolinantis iš banko.

Pabaigai būtina paminėti ir tarpusavio skolinimo platformas. Tam tikra prasme, tai yra tarpinis variantas tarp dviejų prieš tai minėtų. Bet tai nereiškia, kad jų pasiūlomos sąlygos irgi yra tarpinės, t.y. vidutiniškos. Priešingai, dėl to, kad čia skolina tarpusavyje konkuruojantys asmenys, vartojimo kreditai iš platformų dažnai būna pigiausi ir apskritai suteikiami patraukliausiomis sąlygomis. Čia minusas yra tik toks, kad viskas gali užtrukti labai ilgai: norintys gauti vartojimo paskolą su mažiausiomis palūkanomis gali būti priversti laukti net kelias savaites.

Kam skirtos vartojimo paskolos?

Vartojimo kreditai

Vartojimo paskola turi daug paskirčių. Bet visas jas jungia vienas ir tas pats žodis: vartojimas. Skirtingai nei kai kurios didesnių sumų paskolos ar kai kurios lizingo sutartį, paskolos vartojimui neįpareigoja užstato klausimai. Tai reiškia, kad visais atvejais vartojimui skolinama be užstato.

Bet paskirčių, kurioms gali būti skirti vartojimo kreditai yra labai daug. Jos yra ribojamos tik jūsų pačių fantazijos. Pavyzdžiui, jos gali būti skirtos net automobiliui įsigyti. Būtent paskola automobiliui yra viena iš dažniausių tokių paskolų panaudojimo formų. Dar viena populiari paskirtis: namų remontas. Kitaip tariant, įsipareigojant šioje formoje, paskolos paskirtis nėra pririšama jokiam konkrečiam pirkiniui ar paslaugai. Todėl gautus pinigus galite paskirti bet kam.

Kai kurios įmonės jūsų patogumui gali susieti paskolą su konkrečių jūsų poreikių ir pasiūlyti būtent tam pritaikytas sąlygas. Tai dažniau galioja bankų teikiamoms paskoloms. Tuo tarpų kreditų bendrovėse vartojimo kreditai yra suteikiami bendrinėje savo formoje, kur jums tiesiog yra suteikiama niekuo nesąlygota ir niekaip neapribota pinigų suma, kurią galite išleisti savo nuožiūra.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2021-12-06.

 

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt

Finbee paskolos