BVKKMN yra bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Tai yra tikrąją kredito kainą nurodanti norma. Ji yra išreiškiama procentais ir nurodo kokią dalį nuo paskolos sumos per metus reikės sumokėti kreditą išdavusiai įstaigai.

BVKKMN skaičiavimas yra patvirtintas Lietuvos banko ir apskaičiuojant šią normą visi kreditoriai privalo remtis pateikta skaičiavimo metodologija.

BVKKMN leidžia vartotojams daug tiksliau palyginti skirtingų kreditų ir paskolų kainas, nes į BVKKMN skaičiavimą yra įtraukiamos visos su kreditu susijusios išlaidos. Be palūkanų, reikšmingą daugelio kreditų kainos dalį gali sudaryti įvairūs sutarties administravimo mokesčiai. Kai kuriais atvejais, jie sudaro didesnę kredito kainos dalį nei palūkanos. Todėl jei kreditus vartotojas lygintų tik pagal metinę palūkanų normą (MPN), jis galėtų pasirinkti kreditą su mažesne palūkanų norma, tačiau bendra kredito kaina būtų didesnė dėl didesnių sutarties administravimo mokesčių.

Kad išvengti tokių situacijų yra naudojama standartizuota bendros vartojimo kredito kainos metinės normos formulė.

BVKKMN neturėtų būti maišoma su BVKGMS – bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma – kuri nurodo bendrą sumą, kurią kredito gavėjas turės sumokėti kreditoriui per visą sutarties laikotarpį.

Apibendrinant galima teigti, kad BVKKMN yra tikslesnė kredito kainos išraiška nei MPN. Todėl lyginant paskolas būtina atsižvelgti įvertinti BVKKMN, o ne vien tik palūkanų normą ir palūkanų mokėjimus.

BVKKMN – kas tai?