Paskolų rūšys

Paskolos pensininkams

Nors rašant apie paskolas yra išlieta nemažai rašalo, deja, bet ne tiek jau daug yra parašyta apie paskolas pensininkams. Bet kodėl šis demografinis segmentas turėtų būti ignoruojamas? Juk jis sudaro didelę dalį visos Lietuvos piliečių! Todėl mes nebeignoruosime paskolos pensininkams ir pasistengsime kuo detaliau ją apibūdinti. Taip pat paaiškinsime kokios yra galimybės norint bet kokios formos paskolą gauti pensininkui.

#1 vieta
#2 vieta
#3 vieta
#4 vieta
Naujas FinBee logo
bobutes paskola logo
Manopaskola logo
mokilizingas logo
Gauti paskolą
Gauti manopaskola paskolą
Gauti smspinigai paskolą
Gauti smspinigai paskolą
paskolos pensininkamsVienas didesnių problemų pensininkams yra ta, kad jie gali būti per didelio amžiaus, kad galėtų pretenduoti į paskolą. Matote, paskolas internetu siūlančios bendrovės turi nusistačiusios amžiaus ribas, kurios nurodo kokios amžiaus klientas gali būti, kad galėtų pretenduoti į paskolos gavimą. Nepatenkant į šias ribas gauti paskolą tampa praktiškai neįmanoma, nes tai yra pačių kreditorių iškeltos sąlygos. Įstatymiškų ribojimų atvejų jie kartais gali būti apeinami, ką puikiai pademonstruoja nuolatos išrašomos baudos greitų kreditų bendrovėms už tokio pobūdžio pažeidimus. Bet vargu ar yra logikos manyti, kad šie kreditoriai pažeis savo išsikeltus reikalavimus, kurie neturi jokio teisinio pagrindo…

Tačiau ne visi kreditoriai yra tokie griežti. Kiekvienas iš jų nusistato savo ribas. Kai kurie pensininkams paskolų nesuteikia visiškai, o kiti tik po to, kai pensininkas sulaukia tam tikro amžiau. Tuo tarpu tik į pensiją išėję žmonės vis dar gali skolintis iš tokių kreditorių.

Kodėl kreditoriai taip nenoriai teikia paskolas pensininkams? Pagrindinė to priežastis slypi paprasčiausiame išskaičiavime. Matote, skolindami darbingo amžiaus žmogui kreditoriai supranta, kad net jei tas asmuo yra bedarbis, jis vis tiek turi galimybę susirasti darbą ir gauti didesnes pajamas nei gauna dabar. Arba jei tas asmuo gauna mažas pajamas, būdamas darbingu jis gali kilti karjeros laiptais ir gauti didesnes, taip pagerindamas savo šansus grąžinti pasiskolintus pinigus.

Su senjorais yra kiek kitaip. Greitieji kreditai pensininkams suteikiami su tokiu išskaičiavimu, kad galimybės gauti didesnes pajamas jiems praktiškai nėra. Gaudami pensijas jie iš esmės nebegali gauti didesnių pajamų, todėl visuomet yra kiek didesnė rizika, kad suteikus šiek tiek didesnę paskolą, senjoras gali jos neišgalėti išsimokėti. Ypatingai jei jam atsitiks kokia nors nelaimė.

Tuo tarpu kai kurie kreditoriai yra linkę suteikti paskolas anksčiau į pensiją išėjusiems pensininkams, nes tokie žmonės nors legaliai dirbti neprivalo, vis dar yra pakankamai darbingi. Todėl esant reikalui jie gali nesunkiai susirasti būdų kaip gauti papildomų pajamų. Bet tokių pasiūlymų ir gan mažai ir jų vis mažėja, nes senjorų segmentas yra mažai pelningas ir turi per daug rizikos. Ši rizika neegzistuotų, jei būtų galima užtikrinti, kad jie neprikaups per didelių įsipareigojimų santykyje su savo gaunamomis pajamomis iš valstybės. Būtent šia linkme bando judėti valstybė, apribodama skolinimą įsiskolinusiems asmenims. Tokiu atveju rizika būtų nulinė, nes skirtingai nei dirbantieji, pensininkai visada gauna garantuotas pajamas.

Bet kadangi pensininkai neturi tokių didelių pajamų, kad galėtų 100% garantuoti, kad palūkanos ir kredito pagrindas bus laiku išmokėtas, jie turėtų elgtis labai atsargiai ir atsakingai. Siūlytume prieš skolinantis pasitarti su artimaisiais dėl tokio žingsnio. Galbūt jie geriau suvokti visą situaciją galės patarti ar pasiūlyti geresnį variantą. Tačiau visada reikia atminti, kad greitos paskolos pensininkams yra rizikingos turėtų būti imamos tik tais atvejais, kai neegzistuoja kita išeitis.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2022-06-14.

 

Santrauka
Autoriaus vertinimas
1star1star1star1stargray
Bendras vertinimas
4 based on 1 votes
Paslaugos pavadinimas
Paskolos pensininkams

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt