Paskolų rūšys

Paskolos studentams

Daug skirtingų žmonių grupių domisi paskolomis internetu. Deja, bet ne visos iš jų gali lengvai pasiskolinti – ne visi sukurti lygūs kredito suteikėjų akyse. Viena iš įdomesnių socialinių grupių šiuo klausimų yra studentai. Augant pragyveno ir mokslo kainoms bei sudėtingėjant situacijai darbo rinkoje, nebėra taip lengva gauti papildomų pajamų visiems mokėjimams atlikti. Nenuostabu, kad dalis studentų pradėjo ieškoti alternatyvių galimybių. Šioje vietoje paskolos studentams tapo viena iš išeičių patekus į tokią finansinę aklavietę.

Kas jau kas, bet studentų skolinimasis neturėtų kelti nuostabos. Ką gi reikia daryti studentams, kuomet pragyventi kitaip nebėra įmanoma? Dažnas lietuvis nurašo studentus, kaip nemokančius tvarkytis su finansais, bet tiesa yra tokia, kad pragyventi kitaip nebėra įmanoma. „O kaip anksčiau pragyvendavo studentai”, gali paklausti kas nors. Na, keičiantis laikams, keičiasi ir galimybes pragyventi. Pažiūrėkite į neseniai įvykusius pasikeitimus ir viskas turėtų pasidaryti aišku kaip dieną. Švietimo reforma, kuri padarė mokslą mokamu, o prieš tai buvusį mokamą mokslą padarė dar brangesniu. Permanentinis krizės poveikis jaunimo darbo rinkai, didėjanti infliacija, sudėtingesnės galimybės suderinti darbą su paskaitomis… Tai tik keletas pagrindinių objektyvių priežasčių, kodėl studentai nebeturi kitos išeities kaip tik skolintis. Bet kadangi jie neturi turto, paskolos paliekant užstatą tampa neprieinamomis. Vienintelė išeitis – paskolos be užstato. Bet neturint darbo ir kitų pajamų šaltinių, pastarosios nėra lengvai prieinamos kalbant apie komercinius bankus. Žinoma, maža dalis studentų gauna stipendijas, bet bankų akyse jos nėra pakankamos, kad galėtų pagrįsti rizipaskolos studentamską skolinant studentui. Todėl bet koks kreditas iš bankų yra praktiškai neprieinamas.

O kas tuomet belieka studentui, jei ne greitos paskolos internetu? Būtent pastarųjų pagalba studentai bando prisijaukinti laimę ir sėkmę. Dėl visko, kas jau buvo pasakyta apie studentų padėti, nevertėtų jų teisti. Greitieji kreditai studentams nėra papildomų pajamų šaltinis ar kažkoks įrankis hedonistiniams malonumams patenkinti. Ne, šios paskolos reikalingos elementariausiam išgyvenimui. Visi esame girdėję jau įprastomis tapusių istorijų apie studentų išgyvenimus ir nuotykius bandant tai atlikti. Turint omenyje kaip plačiai paplitęs studentavimo fenomenas, tikriausiai net nereikia minėti įvairių istorijų apie nuolatinį bulvių valgymą, kiaušinių kepimą ant lygintuvo ir t.t. Visa tai tikriausiai yra gerai žinoma ir kelia linksmus prisiminimus ir/ar asociacijas su artimais žmonėmis, kurie studentauja ar kažkuriuo metu tą darė.

Išsiaškinome, kad paskolos internetu studentams reikalingos išgyvenimui. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad tai yra vienintelė priežastis, kodėl studenčiokas gali bandyti pasiskolinti. Yra dar keletas priežasčių. Kaip vieną iš tokių galime paminėti elementariausius mokesčius už mokslą. Kadangi kai kuriuos universitetuose ar kolegijose už mokslą reikia mokėti ne kas metus, o kiekvieną semestrą (o dažnai prie to dar prisideda kiekvienam kursui būtinos specifinės išlaidos), paskolos studentui pasidaro reikalingos ne tik elementariam išgyvenimui, bet ir išlikimui mokslo įstaigoje. Tai ko gero yra antra pagal svarbumą ir skolinimosi dažnumą priežastis.

Bet nereikia turėti iliuzijų, kad vien būvimus studento kategorijoje galės garantuoti paskolos internetu gavimo. Taip, daugelis studentų gali ir sugeba gauti norimą greitą paskolą. Bet besiskolinančiam studentui būtina atitikti tam tikras sąlygas, norint būti svarstomu kandidatu kreditui gauti. Kone svarbiausia iš taisyklių yra pakankamai elementari – turėti nepriekaištingą kredito istoriją. Dar geriau, kad apskritai su greitaisiais kreditais studentas niekada nebūtų prasidėjęs. Jei įprastas darbininkas ar bedarbis suaugęs gali prieiti prie paskolų internetu be didesnių problemų net ir su nevisai tobula kredito istorija, tai studentas, dėl mažų savo pajamų ir nepatyrimo, privalo turėti nepriekaištingą reputaciją finansų pasaulyje. Dar viena svarbi sąlyga – ne visi kreditoriai suteikia paskolas internetu studentams turintiems net ir tobulą kredito istoriją. Kai kur (šiuo metu beveik visur) būtina turėti tam tikras mėnesines pajamas ir jų įrodymą. Dėl tos pačios priežasties kreditai be pajamų apskritai yra suteikiami tik išimtinomis sąlygomis. Taip, kai kurie kreditoriai to neprašo, bet kiti tą daro. Todėl tikėtina, kad kai kuriose vietose greitąją paskolą gauti galės tik studentai gaunantys stipendijas.

Tad tokios yra pagrindinės greitos paskolos studentams taisyklės ir peripetijos. Tas faktas, kad jūs esate studentas, neatleidžia nuo finansinės atsakomybės. Jau vien dėl šios priežasties reikėtų labai gerai apgalvoti savo pasirinkimą, ypatingai turint omenyje sudėtingą padėti darbo rinkoje jauniems žmonėms.

Atnaujinta: 2022-06-15.

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt