Jei esate bedarbis ir ieškote paskolos, atėjote į tinkamą vietą. Mes pateiksime visas vietas, kuriose galite ieškote tokios paskolos, bet pirmiausia išsiaiškinkime kokios paskolos jums reikia. Yra dvi jų rūšys: trumapalikės, arba greitos paskolos bedarbiams bei ilgalaikės paskolos bedarbiams. Pirmiausia aptarkime pirmąjį skolinimosi būdą, o vėliau ir antrąjį.

Greitosios paskolos bedarbiams

Greitos paskolos internetu (dar žinomos kaip greitieji kreditai, trumpalaikės paskolos ir pan.) gavo tokį pavadinimą todėl, kad išsikėlė sau unikalų standartą – suteikti paskolas per 15 minučių. Jei bankai paskolas teikia per ganėtinai ilgą laiko tarpą – pavyzdžiui, krizės metu reikėdavo laukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, kol sužinosite ar paskola buvo patvirtinta – tai greitųjų paskolų tiekėjai, Lietuvoje pasirodė apie 2008-uosius metus, paskolas suteikinėti pradėjo vos per 15 minučių. Kai kuriais atvejais, nėra jokios abejonės, kad paskolos buvo suteikiamos ir kiek lėčiau. Tačiau net ir tais atvejais tai buvo kur kas greičiau nei Lietuvos piliečiai buvo pripratę. Tai suteikė netikėtą pranašumą greitųjų paskolų tiekėjams prieš bankus. Pastarieji, reaguodami į pasikeitimus rinkoje, taip pat pagreitino savo procesus ir dabar paskolas suteikti gali net ir sekančią – o kaip kuriais atvejais ir tą pačią – dieną.

paskolos bedarbiamsBūtent todėl, kad greitos paskolos yra suteikiamos vos per 15 minučių, šiems kreditoriams praktiškai nelieka laiko patikrinti jokios informacijos apie jus, kaip skolininką. Vienintelis dalykas, kuris yra patikrinimas per šias 15 minučių, yra tai, ar jūs turite papildomų paskolų, ar nesate įsiskolinęs ar užregistruotas anstoliams ir pan. Tačiau net ir šis procesas yra visiškai ir pilnai automatizuotas. Būtent tai priveda prie to, kad greitąsias paskolas teikiančios įmones taip pat reikia ir paskolas bedarbiams. Tam, kad patikrinti ar potencialus ar esamas skolininkas yra bedarbis, reikalinga labai daug informacijos – reikia gauti patvirtinimą iš Sodros bei mokesčių inspekcijos, o turint darbą užsienyje – ir iš atitinkamų užsienio institucijų. Kadangi toks informacijos suteikimas užtruktų labai ilgai, šios kompanijos prarastų savo konkurencinį pranašumą. Tai nulemia, kad paskolos bedarbiams yra viena iš teikiamų šių įmonių paslaugų.

Išimtinais atvejais paskolos bedarbiams ilgesniam laikotarpiui galite ieškoti ir tarp greitųjų kreditorių, tačiau dažniausiai jie tokių paslaugų neteikia. Būtent todėl, kad jie specializuojasi į nedidelių sumų paskolas bei taip diversifikuoja savo riziką, jie gali be didesnių problemų suteikti paskolas nedirbantiems asmenims.

Ilgalaikės paskolos bedarbiams

Kaip jau buvo minėta – greitosios paskolos galite drąsiai ieškoti tarp eilinių greitųjų paskolų tiekėjų. Tačiau kur ieškoti ilgalaikės paskolos bedarbiams? Tokiais atvejais standartinio atsakymo nėra ir teks pasitelkti šiek tiek fantazijos. Greitieji kreditoriai teikia tik nedidelių sumų paskolas – nuo 50 eurų iki 3 000 eurų. Taip pat yra skolinama nuo dviejų savaičių (14 dienų) iki 36 mėnesių. Net jei manote, kad 3 000 eurų suma 36 mėnesiams yra ilgalaikė paskola, jei esate bedarbis turėsite didelių sunkumų gaunant tokią paskolą. Kodėl? Todėl, kad skolintis didesnes sumas gali tik tiek žmonės, kurie turi gerą kredito istoriją, tai yra tie žmonės, kurie turėjo labai daug paskolų ir visas jas grąžino laiku. Taip pat norint pasiskolinti didesnę sumą, kai kurie skolintojai norės įsitikinti, kad jūs sugebėsite ją grąžinti ir tuomet tam, kad gauti paskolą prireiks kur kas daugiau nei 15 minučių bei reikės formalių įrodymų apie jūsų pajamas ir panašiai. Todėl ilgalaikė paskola bedarbiui per greitųjų paskolų tiekėjus gali būti labai sunkiai prieinama.

Vienas iš būdų kaip galima gauti ilgalaikę paskolą bedarbiui yra verslo plano paruošimas ir pristatymas banke. Suteikdami ilgalaikes verslo paskolas, bankai nesirūpina tuo, kokios yra (potencialų) verslą atstovaujančių asmenų pajamos. Jiems rūpi tik pačio verslo atsiperkamumas. Todėl jei turite arba galite paruošti verslo planą – pristatykite jį bankui ir tokiu būdu galite gauti ilgalaikę paskolą net ir neturėdami darbo ir jokių pajamų.

Kitas būdas gauti paskolą ilgesniam laikotarpiui esant bedarbiu yra būti kredito unijos nariu. Kredito unijoms vėlgi nelabai rūpi ar jūs esate bedarbis ar ne. Jei priklausote kredito unijai, tuomet esate visapusiškas jos narys ir turite visas privilegijas, kurios tenka unijos nariui. Tačiau labai dažnai būtina būti unijos nariu dar prieš tampant bedarbiu, nes jei esate bedarbis ir ieškote sau ilgalaikės paskolos – jokia kredito unija nenorės jūsų priimti. Tačiau net ir tais atvejais, kai būsite priimti, niekas jums paskolos nesuteiks (na, galbūt trumpalaikę paskolą geriausiu atveju), nes jums teks prisidėti prie unijos veiklos joje savanoriaujant arba prisidedant finansiškai. Abiem atvejais tai gali būti sudėtinga jei esate bedarbis. Todėl ko gero geriausias sprendimas jei jums reikia ilgalaikės paskolos nedirbančiam – susikurti verslo planą ir tikėtis geriausio pristatant jį banke.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Ilgalaikės ir greitos paskolos bedarbiams

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos