Paskolos nedirbantiems: ar galima pasiskolinti?

Jei neturite darbo (bet neturite oficialaus bedarbio statuso Užimtumo tarnyboje), gauti paskolą galėsite tik tuo atveju, jei kreditoriui galėsite įrodyti, kad gaunate pakankamas ir stabilias pajamas kitais būdais. Tai gali būti investicinės pajamos, individualios veiklos pajamos ar pajamos iš nuomos ar autorystės sutarčių.

Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad net ir tokiu atveju, paskola nedirbančiam asmeniui gali nebūti suteikta dėl padidintos skolinimo rizikos tokiems asmenis. Taip pat kai kurie kreditoriai gali kelti didesnius reikalavimus tokioms pajamoms.

Taip pat įmanoma gauti paskolą nedirbančiam kartu su bendraskoliu. Tokiu atveju gali būti įmanoma pasiskolinti galima net negaunant reikiamo kiekio pajamų, su sąlyga, kad jas kompensuoja bendraskolis.

Atkreipiamas dėmesys, kad kreditoriai gali taikyti ir daugiau reikalavimų norintiems pasiskolinti. Tai ypač aktualu tiems, kurie neturi darbo santykių pajamų, gauna kitas, mažiau stabilias ir mažiau pastovias pajamas.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad net jei paskola nedirbantiems ir be pajamų iš darbo santykių esantiems asmenims gali būti suteikta (gaunant kitų pajamų ar skolinantis su bendraskoliu), prieš įsipareigojant reikėtų labai gerai įvertinti savo galimybes paskolą grąžinti laiku. Priešingu atveju, galima labai lengvai susigadinti savo kredito istoriją, kas pakištų koją gauti paskolą ateityje. Blogiausiu atveju, negrąžinant paskolos galima susidurti ir su antstoliais.

Reikalavimai paskolai gauti

Pagal Lietuvoje numatytus skolinimo kriterijus ir nuostatus, paskolos bedarbiams (registruotiems Užimtumo tarnyboje) negali būti išduodamos. Norint gauti paskolą, visi asmenys turi atitikti žemiau išvardintus reikalavimus.
  • Būti ne jaunesnis, nei 18 metų amžiaus.
  • Būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.
  • Turėti lietuvišką banko sąskaitą.
  • Neturėti pradelstų mokėjimų ir įsiskolinimų
  • Turėti pastovias pajamas bei nepertraukiamą bent 4 mėnesių darbo stažą (tai reiškia, kad paskolos be pajamų taip pat nėra suteikiamos).
  • Neturėti įsipareigojimų, kurie viršytų 40% pajamų.

Paskolos nedirbantiems