Paskolos nedirbantiems: ar galima pasiskolinti?

Jei neturite darbo (bet neturite oficialaus bedarbio statuso Užimtumo tarnyboje), gauti paskolą galėsite tik tuo atveju, jei kreditoriui galėsite įrodyti, kad gaunate pakankamas ir stabilias pajamas kitais būdais. Tai gali būti investicinės pajamos, individualios veiklos pajamos ar pajamos iš nuomos ar autorystės sutarčių.

Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad net ir tokiu atveju, paskola nedirbančiam asmeniui gali nebūti suteikta dėl padidintos skolinimo rizikos tokiems asmenis. Taip pat kai kurie kreditoriai gali kelti didesnius reikalavimus tokioms pajamoms.

Atkreipiamas dėmesys, kad kreditoriai gali taikyti ir daugiau reikalavimų norintiems pasiskolinti. Tai ypač aktualu tiems, kurie neturi darbo santykių pajamų, gauna kitas, mažiau stabilias ir mažiau pastovias pajamas.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad net jei paskola nedirbantiems ir be pajamų iš darbo santykių esantiems asmenims gali būti suteikta (pvz. gaunant kitų pajamų), prieš įsipareigojant reikėtų labai gerai įvertinti savo galimybes paskolą grąžinti laiku. Priešingu atveju, galima labai lengvai susigadinti savo kredito istoriją, kas pakištų koją gauti paskolą ateityje. Blogiausiu atveju, negrąžinant paskolos galima susidurti ir su antstoliais.

Paskola be jokių registracijos mokesčių: kam reikalingas registracijos mokestis?

Registracijos mokestis yra reikalingas norint patvirtinti asmens tapatybę. Tuo tikslu, registracijos metu yra privaloma atlikti vieno cento pavedimą į kreditoriaus banko sąskaitą. Taip yra patvirtinama asmens tapatybė ir jo banko sąskaita.

Paskolos be pajamų vertinimo: kodėl jos nesuteikiamos?

Paskolos be pajamų vertinimo nėra suteikiamos dėl to, kad pajamų vertinimas yra vienas centrinių mokumo vertinimo kriterijų. Prieš išduodant paskolą kreditorius privalo įvertinti paskolos paraišką pateikusio asmens mokumą ir jo atitikimą numatytiems vartojimo kredito reikalavimams. Pajamų vertinimas – vienas iš vertinimo kriterijų, kuriuos turi patikrinti kreditorius, nes pajamos be pajamų nėra suteikiamos. Taip pat negalės pasiskolinti ir tie, kurių pajamos nėra pakankamai didelės ir pastovios.

Reikalavimai paskolai gauti

Pagal Lietuvoje numatytus skolinimo kriterijus ir nuostatus, paskolos bedarbiams negali būti išduodamos. Norint gauti paskolą, be kitų sąlygų, visi asmenys turi atitikti žemiau išvardintus reikalavimus.
  • Būti ne jaunesnis, nei 18 metų amžiaus.
  • Būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.
  • Turėti lietuvišką banko sąskaitą.
  • Neturėti pradelstų mokėjimų ir įsiskolinimų
  • Turėti pastovias pajamas bei nepertraukiamą bent 4 mėnesių darbo stažą (tai reiškia, kad paskolos be pajamų taip pat nėra suteikiamos).
  • Neturėti įsipareigojimų, kurie viršytų 40% pajamų.

Paskolos nedirbantiems