Niekam neturėtų būti jokia paslaptimi, kad paskolos internetu žmonėms patinka kur kas labiau nei bet kas, ką jie gali gauti banke. Tai atestuoja vien tas faktas, kad iki paskolų internetu atsiradimo, tik labai nedidelė dalis naudojosi bankų teikiamomis paskolomis. Netgi tuomet, kai bankai pradėjo teikti universalesnes ir lankstesnes paslaugas vartojamųjų kreditų formoje, daugelis žmonių vis tiek nesinaudojo šiomis paslaugomis. Tuo tarpu Lietuvoje pasirodę greitieji kreditai privertė prieš tai nesinaudojusius paskolomis, apsvarstyti bet kokius išankstinius nusistatymus prieš skolinimąsi. Neabejotina, kad nemažai prie viso to prisidėjo ir nepaliaujamos greitųjų paskolų internetu reklamos visose medijose. Iki tol, bankai reklamavo tik išskirtines ir į stambesnius klientus orientuotas paslaugas. Tai neturėtų stebinti, nes Lietuvos bankai neturėjo praktiškai jokios konkurencijos – visi norintys žinojo kur gali gauti kreditą, kur ieškoti su skolinimusi susijusių paskolų ir panašiai. O paskolų internetu tiekėjai turėjo improvizuoti ir naudotis prieš tai neišbandytomis strategijomis: jiems paprasčiausiai buvo būtina išsiskirti tiek iš bankų, tiek iš kitų, tuo pačiu metu pasirodžiusių kreditorių.

Bet negalime viso šių paslaugų populiarumo nurašyti reklamai ir konkurencijai. Paskolos internetu tikrai turi savo privalumų, kurie bet kokiu atveju būtų padarę šias paskolas patrauklesnėmis nei kitos alternatyvos. Kai kurie iš šių privalumų gali  būti žinomi visiems, o kai kurie – mažiau kam. Kaip ten bebūtų, mūsų tikslas yra šiame straipsnyje pateikti visus paskolų internetu privalumus. Net jei šie privalumai nebus naujiena nuolatiniams internetinių kreditorių klientams, tai jie neabejotinai pravers tiems, kurie vis dar svarsto apie savo galimybes ir naudą, kurią galėtų gauti iš greitųjų kreditų.

Kreditą internetu gali gauti ir dirbantys užsienyje

paskolos internetu dirbantiems užsienyjeVienas pagrindinių paskolų internete privalumų yra neabejotinai elementariausias faktas, kad jas gali gauti būtent internetu. Nė viename kredito gavimo žingsnyje žmogui reikia išvykti iš savo namų ir vykti pasirašyti kažkokių dokumentų. Tai yra neįtikėtinas patobulėjimas, atsiminus, kad vartojamajam kreditui iki visai neseniai reikėdavo ne tik vykti pasirašyti su kreditu susijusių dokumentų, bet ir reikėdavo gauti kitų iš trečiųjų šalių. Sodros ir darbovietės pažymėjimai yra tik keletas iš jų. Tuo tarpu greitos paskolos internetu nuo pat pradžių buvo suteikiamos be jokių trukdžių. Tiesa, tam tikri faktai apie klientą buvo reikalingi, bet pastarųjų ne tik, kad nereikėdavo vežti ir pristatyti fiziškai – jų net nereikėdavo siųsti internetu! Visą informaciją susirinkdavo patys skolintojai, naudodamiesi internetu. Dabar nemaža dalis informacijos apie klientą ir jo kreditingumą yra prieinamo viešose duomenų bazėse, kuriomis kreditoriai ir naudojasi esant reikalui. Internetas supaprastina visą šią procedūrą iki minimumo.

Bet interneto privalumai šioje situacijoje neapsiriboja supaprastinta kredito suteikimo procedūrą. Dabar paskolą gali gauti neišeidamas iš namų, kas ne tik supaprastina patį procesą, bet padaro jį tokį patogumą, koks jis gali būti. Negana to, kad išėjimas iš namų nėra būtinas, pačią paskolą internetu galite gauti vos per kelias minutes. Kaip ir minėjome, visą informaciją susirenka pats kreditoriaus ir sumai esant nedidelei, visai tai yra atliekama automatiniu būdu. Tai reiškia, ne tik tai, kad pats paskolos internetu prašymo procesas yra itin paprastas, bet ir tai, kad atsakymą gali gauti bet itin trumpą laiką, kuris dažnai neviršija dešimties minučių.

Bet iš to išplaukia ir visa aibė kitų privalumų. Pavyzdžiui, dabar žmonės turi unikalią galimybę gauti greitą paskolą net ir dirbdami užsienyje. Turint omenyje, kad net keli šimtai tūkstančių lietuvių dirba svetimose šalyse (laikinai ar su visam), tokia galimybė iš ties suteikia unikalią progą papildyti savo piniginę dirbantiems užsienyje. Iki šiol dažnam emigrantui prireikus pinigų skubos atveju tekdavo verstis su vietiniais žmonėmis arba kažkaip bandyti gauti pinigų per giminaičius. O turint galvoje, kad dauguma emigrantų turi pakankamai skurdžius giminaičius, o vietinės kredito institucijos nėra linkusios skolinti ekonominiams imigrantams, pastarieji, išsireiškiant liaudiškai, būdavo palikti “ant ledo”. Viskas pasikeitė, kai buvo pristatytos paskolos dirbantiems užsienyje. Nuo to momento daugelis mūsų šalies piliečių, dirbančių užsienyje, gavo galimybę spręsti savo finansines problemas iš kart ir labai nesudėtingai. Tas faktas, kad šios greitos paskolos yra suteikiamos internetu reiškia, kad nesvarbu kokia yra kliento buvimo vieta, šiam tereikia turėti lietuvišką banko sąskaitą ir neegzistuojant kitoms problemoms pinigai bus pervesti į šią sąskaitą. Tiesa, kadangi dalis emigrantų dirba nelegaliai, o remiantis naujais įstatymais kreditoriai gali skolinti tik žmonėms turintiems minimalų kiekį stabilių pajamų. Priešingu atveju galima skolinti tik pažeidžiant įstatymą.

Galbūt skolinimas internetu neturėtų tokios didelės įtakos kitose šalyse, bet mūsiškėje, kur tiek daug žmonių dirba svetur, galimybę gauti paskolą internetu dirbant užsienyje yra neįtikėtinas laimėjimas mūsų tautiečiams – esamiems ir potencialiems emigrantams.

Puiki galimybę apsiperkantiems internetu

Jaunesnės kartos žmonės turbūt neprisimena tų dienų, kai viską pirkti reikėdavo iš fiziškai egzistuojančių parduotuvių. Juk dabar viską galima atlikti internetu, virtualioje erdvėje. Dabar internetinės parduotuvės auga kaip ant mielių. Praktiškai viską galima įsigyti internetu – nuo maisto produktų iki egzotiškiausių prabangos prekių.

Bet tokios galimybės neišvengiamai reikalauja naujų finansinių improvizacijų. Būdavo laikai, kai atsidūrus parduotuvėje ir išsirinkus norimą prekę, bet neturint pakankamai pinigų, nebūdavo galima padaryti nieko. Laikui bėgant atsirado kreditinės kortelės, kurių dėka buvo galima atsiskaityti net ir neturint pinigų savo sąskaitoje tą minutę. Tačiau kreditinė kortelė yra mažai naudinga apsiperkant internetu – ten nėra įmanoma perbraukti savo kreditine per skaitytuvą ir taip susimokėti. Internetas paprasčiausiai nesuteikia tokių galimybių.

Bet kreditai internetu šią problemą išsprendžia pakankamai elegantiškai. Dabar galite įsimesti prekę į internetinės parduotuvės krepšelį ir paprasčiausiai paprašyti greitojo kredito internetu. Skirtingai nei eilinėje parduotuvėje, jums nereikės gėdingai laukti eilėje, kol pinigai pasieks sąskaitą ir bus galima atsiskaityti už pasirinktą prekę. Priešingai, internetas padaro šį procesą tokį patogų, kad per tą laiką, kol pinigai pasieks sąskaitą, klientas gali paprasčiausiai naršyti internetu tas keletą minučių. Po to, atsiskaitykite už prekes kaip įprasta ir nesukite dėl nieko galvos.

Populiarumas, konkurencija ir nemokamos paskolos

Nemokamos paskolosBet be visų struktūrinių privalumų, kurios išvardino aukščiau, yra dar kai kas. Paskolos internetu tapo itin pelningu fenomenu. Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žmonių buvo įtraukti į skolinimosi verpetą. Tam skaičiui augant, atsirasdavo vis daugiau bendrovių, norinčių pasiūlyti savo paslaugas ir taip užsidirbti sau pelno.

Anksčiau bankai neturėdavo tokių problemų – rinka buvo praktiškai monopolizuota keleto didžiausių užsienio bankų. Bet su paskolų internetu tiekėjas viskas buvo kitaip. Kiekvienas bandė išsiskirti iš kitų keleto dešimčių panašių organizacijų. Vienas pagrindinių ginklų šioje kovoje tapo nemokamos paskolos. Būtent siūlydami gauti nemokamą paskolą besiskolinantiems pirmą kartą, kreditoriai siekė pritraukti klientų į savo pusę ir taip juos “užverbuoti” tolimesniam skolinimuisi. Turint omenyje, kad vis daugiau kreditorių pradėjo siūlyti panašias paslaugas, tokios akcijos sėkme abejoti nederėtų.

Būtent dėl savo populiarumo ir konkurencijos paskolos internetu buvo pradėtos siūlyti su neregėtai geromis sąlygomis. Paradoksalu, bet šių kreditų populiarumą sekė konkurenciją, kurią sekė įvairios akcijos, tarp šių ir nemokamo kredito naujovė. Bet šios akcijos ir bendrai geros sąlygos lėmė dar didesnį populiarumą ir dar didesnę konkurenciją… Šis ratas suksis tol, kol rinka pasieks brandos tašką. Žinoma, valstybės priimami ribojimai taip pat prisideda prie viso šio proceso ir kiek jį koreguoja, tačiau esminės išvados dabar turėtų būti aiškios kiekvienam.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Kodėl žmonėms patinka paskolos internetu?

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos