Paskolų rūšys

Paskolos su individualia veikla

Dabar pasidarė labai populiaru pradėti vykdyti individualią veiklą. Tai ne tik puikiai pritampa mūsų individualistinėje visuomenėje, bet dar ir yra puiki išeitis masinio nedarbo kontekste. Bet ne tik bedarbiai puola vykdyti individualios veiklos. Kiekvienas žmogus, turintis bet kokią idėją gali pradėti šios įgyvendinimą. Negana to, statistiškai kalbant, beveik pusė visų individualią veiklą vykdančių asmenų taip pat dirba samdomą darbą. Kad ir koks puikus dalykas bebūtų šios veiklos vykdymas, pinigų gali pristigti ir vykdant šią veiklą. Tokiose situacijose pradedama žvalgytis į visas puses, bet labiausiai akys krypsta link kreditų. Akimis vaikštant po įvairiausių kreditų mišką, dažniausiai dėmesį patraukia paskolos internetu.

Kredito bendrovėAkcijos ir nuolaidosSumaTrukmė
vivus paskolaVisoms paskoloms nuo 400 eurų taikoma 50% nuolaida;
Pasiskolinus, net 60 dienų nereikia mokėti palūkanų.
75 - 3 000 eurų1 - 36 mėnesiaigauti paskolą

Tai nėra vienintelis išeitis, bet tai yra paprasčiausia, ką galima sugalvoti. Nepriklausomai nuo to, aptarsime ir kitus galimus pasirinkimus. Tačiau pradžiai pakalbėkime apie pačią tokios veiklos vykdymo specifiką ir priežastis, kodėl tokiam asmeniui gali pritrūkti pinigų.

Kodėl vykdantys individualią veiklą kreipiasi paskolos

paskolos dirbantiems pagal individualią veikląNors individuali veikla yra labai patogus būdas papildomoms ar pagrindinėms pajamoms gauti, tai negarantuoja, kad nebus susidurta su bėdomis. Pagrindinė, žinoma, yra pinigų trūkumus. Net ir eilinis darbininkas, dirbdamas samdomą darbą ar senas verslo vilkas negali būti tikras dėl savo pajamų. Ekonominė krizė, nepalankus įstatymas ar pagrindinio kliento praradimas gali kainuoti pajamas verslo ir darbo vietas eiliniam darbininkui. Bet kalbant apie individualią veiklą – rizika ir nepastovumas yra dar didesni. Dėl to daug daugiau tokių žmonių kreipiasi paskolos internetu nei dirbantieji ar net bedarbiai.

Atrodytų labai keista, kad individualią veiklą vykdantys asmenys prašytų paskolos dažniau už bedarbį. Bet tokį fenomeną paaiškinti nėra labai sudėtinga. Dažnai tokia veikla užsiimančių asmenų patys yra bedarbiai. Todėl jie susiduria su tokiais pat finansiniais sunkumais, kaip ir eilinis bedarbis. Bet negana to, tokie mini-verslininkų problemos yra dar didesnės dėl tam tikrų aplinkybių.

VMI užsiregistravę individualią veiklą vykdantys žmonės nebegali būti registruojami darbo biržoje ir todėl automatiškai nebegauna bedarbio pašalpos. Tai yra viena priežastis, kodėl greitieji kreditai internetu yra reikalaujami dažniau iš šios žmonių grupės. Pragyventi iš tokios nedidelės pašalpos yra pakankamai sudėtinga, bet kai ji atimama tik pradėjus užsiimti verslu – pasidaro visai riesta.

Būtų labai lengva pasijuokti iš tokių, neva, didelių problemų. Juk tokie žmonės yra verslininkai ir taip gali pragyventi! Kaip galima juos lyginti su eiliniais piliečiais, juolab bedarbiais?! Bet toks akibrokštas būtų didelė klaida. Tokių žmonių laikyti pilnaverčiais verslininkais tikrai negalime – individuali veikla net nėra patentas ar verslo liudijimas, bet viso labo tam tikro darbo formos registracija mokesčių surinkimo tikslais. Tokie žmonės gali netgi dirbti identišką samdomąjį darbą, kas pasikeičia tai tik, kad toks žmogus pats nusistato prašomą sumą už atliekamą darbą. Ar kažkas sutiks mokėti už tokį darbą ir ar bus klientų – visai kitas klausimas. Todėl dažnai tokia veikla užsiimantys asmenys gali būti netgi dar didesnėje duobėje nei eilinis dirbantysis. Negana to, net jei ir tokius žmones būtų galima vadinti verslininkas, kur matyta, kad verslininkas savo veiklos pradžioje galėtu lengvai pragyventi iš gaunamų pajamų? Stebuklų būna, bet daugumai tai ir telieka stebuklais. Todėl tokių žmonių problemų nurašyti tikrai nereikėtų – juk niekas dėl paskolos internetu nesikreipia iš gero gyvenimo.

O galiausiai galime pridėti dar ir tai, kad pinigai gali būti reikalingi ne tik pragyvenimui, bet ir verslo vykdymui ir plėtrai. Juk dažniausiai pradedantys vykdyti individualią veiklą yra tik ką buvę ar esami darbininkai. Tokie žmonės dažnu atveju didelių santaupų neturi, kurios būtinos verslo veiklos pradžiai.

Dėl šių trijų priežasčių, paskolos internetu yra proporcingai dažniau suteikiamos individualią veiklą vykdantiems asmenims nei bet kokiems kitiems.

Iš kokių paskolų gali rinktis verslinga veikla užsiimantys piliečiai

Kaip galite suprasti, pagrindinis pasirinkimas, didžiausias šiaudas, kurios griebiasi pinigų pritrūkę mini-verslininkai, yra paskolos internetu. Kodėl būtent ši paskolų rūšis, kodėl ne bet kokie kiti greitieji kreditai? Na, turbūt pagrindinė priežastis yra ta, kad dažnai tai tebūna vienintelė išeitis. Juk neturint jokių kitų pajamų ir tik pradėjus vykdyti individualią veiklą, bankui sunkiai įrodyti savo pajamas, jų stabilumą ir panašius rodiklius. Kadangi greitųjų paskolų internetu tiekėjai kiek atlaidžiau žiūri į tokius dalykus – įstatymo rėmuose – todėl tokie tiekėjai ir yra pasirenkami.

Dar viena priežastis yra ta, kad kai kurie individualia veikla užsiimantys lietuviai dirba užsienyje. Tokiais atvejais pritrūkus pinigų praktiškai nėra kitos išeities kaip skolintis internetu. Vietinės tos šalies kredito įstaigos paprasčiausiai kreditų imigrantams nesuteikia. Tuo tarpų lietuviški greitųjų kreditų tiekėjai pasirūpina, kad paskolos dirbantiems užsienyje lietuviams būtų prieinamos net ir už tūkstančių kilometrų.

Tokie pasirinkimai, net ir esant priverstinėms aplinkybėms, turi savo kainą. Mat dėl atlaidesnio požiūrio į klientą bei bendrą tokių paskolų patogumą, tokio kredito kaina gali skirtis net keletą kartų nuo įprastos kainos. Dėl to reikia pažvelgti į kitas alternatyvas, kurios nors ir nėra tokios populiarios, kai kuriems gali praversti labiau nei paskolos internetu.

Labai retais atvejais, kai jūsų turimas verslo planas yra išskirtinai geras ir esate puikiai pasiruošę jį apginti, gali kreiptis dėl verslo paskolos į komercinį banką. Tokiais atvejais yra suorganizuojamas atskiras susitikimas su atitinkamais to banko padalinio darbuotojais ir vadovais, kurio metu pristatysite savo verslo viziją ir bandysite ją apginti. Banko atstovams pasirodžius, kad jūsų vizija yra pakankamai gera ir prašomas pinigų kiekis nėra per didelis, galėsite gauti verslo paskolą išimtine tvarka.

Kitas būdas, žinoma, yra eilinės paskolos prašymas. Tačiau šį variantą svarstykite tik tuomet, kai gaunamos pajamos yra pakankamai didelės, kad nesukeltumėte bankui per daug klausimų. Bankai paprasčiausiai nenori prisiimti per daug rizikos. Tuomet galėsite gauti panašų kreditų (jį gauti galėsite net ir internetu!), bet paprasčiausiai galėsite pasiskolinti pigiau.

Kaip matote, alternatyvų yra, todėl neskubėkite priimti vieno sprendimo neapgalvoję kitų. Galbūt jūs esate situacijoje, kuomet jums greitasis kreditas internetu nebus reikalingas ir galėsite pasiskolinti pigiau.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2022-06-15.

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt