Vekselis yra specifinis dokumentas, užtikrinantis paskolos grąžinimą geriau nei įprastos sutartys. Eilinė paskolos sutartis veikia tokiu pačiu principu, tačiau vekselis teisiškai turi pirmenybę esant konfliktui su kita sutartimi. Be to, rezultate paskolos pasirašant vekselį yra gerokai pigesnės už kitų dokumentų/sutarčių pasirašymą.

geriausiu paskolu pasiulymai atvaizdavimassmspinigai kreditai

Kas yra vekselis?

paskolos pasirašant vekselįKaip jau minėjome, vekselis yra dokumentas, kurį pasirašo abi pusės paskolos sandorio atveju. Pats principas ir procesas yra identiškas tam, kuris įvyksta įprastos sutarties atveju, pavyzdžiui, greitųjų kreditų ar paskolų internetu. Esminiai skirtumai slypi kitur – teisiniame požiūryje į skirtingus paskolos sutarties dokumentus. Bet pradžiai pažiūrėkime į patį vekselį, kad geriau suprastumėme kas tai per dokumentas.

Šį dokumentą išduoda skolinantis asmuo. Lygiai taip pat, kaip ir kitų oficialiai suteikiamų paskolų atveju, yra sudaroma paskolos grąžinimą užtikrinanti sutartis. Pastaroji bus reikalinga tais atvejais, kai pasiskolinęs klientas nesugeba grąžinti pasiimto kredito. Tam, kad iš kliento teisiniu pagrindu būtų išreikalautas paskolos grąžinimas, atitinkamoms institucijoms turi būti pateiktas, kad paskolos sutartis egzistuoja. Pasirašytas dokumentas paskolos suteikimo momentu – geriausias to įrodymas.

Vekselis veikia taip pat, kaip ir kitos sutartys, pasirašytos tame momente. Vekselis išsiskiria tik tuo, kad teisiniame ginče jis turi absoliučią pirmenybinę teisę į skolininko turtą. Ta pirmenybė reiškia ne tik tai, kad esant kelioms sutartis, kreditoriai skolinę su vekseliu gaus pirmenybę teisme ar turto išieškojimo byloje. Daug svarbiau yra tai, kad vekseliai yra pagrindžiami ne ginčo tvarka. Kitaip tariant, kreditoriui nebus būtina kreiptis į teismą, norint, kad iš įsiskolinusio kliento būtų išieškotas turtas. Tai reiškia bent du privalumus:

 1. skolos išieškojimo procesas bus gerokai trumpesnis nei bet kokiu kitu atveju;
 2. Bus sutaupoma nemažai pinigų, kurių nereikės išleisti bereikalingiems teismo procesams.

Trumpai tariant, abu šie privalumai slypi kaštuose, susijusiuose su teisminiu procesu, kuris kreditoriui niekada nebūna naudingas. Jis pradedamas tik tais atvejais, kai nebėra kitų išeičių.

Be to, paskolos pasirašant vekselį turi privalumų ir besiskolinančiam asmeniui. Nepaisant griežtesnės tvarkos nemokumo atveju, asmuo pasirašantis vekselį gali susirasti kitą asmenį, kuris sutiktų už skolininką laiduoti. Tokia galimybė gali palengvinti kredito grąžinimo naštą ir padėti gauti geresnes sąlygas dėl mažesnės rizikos.

Paskolos pasirašant vekselį gali būti galiojančios tik su notaro įsikišimu. Kitaip tariant, notaras turi patvirtinti ir užantspauduoti vekselį, kad šis taptų galiojančiu dokumentu ir turėtų teisinę vertę.

Ar paskolos pagal vekselį gali būti suteikiamos internetu?

Deja, tačiau paskolos pagal vekselį šiuo metu nėra suteikiamos internetu. Greitųjų paskolų bendrovės kuo puikiausiai išsiverčia tik su paprasčiausiomis paskolos sutartimis. Bet kokia kitokia sutarties forma yra paprasčiausiai nenaudinga.

Reikia suprasti, kad nors vekselis ir suteikia galimybę daug paprasčiau išieškoti negrąžintą paskolos dalį, jis praverčia tik nemokumo atvejais. Kitaip tariant, tik tuomet, kai klientas tampa nemokiu vekselio turėtojas gali pasinaudoti visais šio dokumento teikiamais privalumais. Visais kitais atvejais, šis dokumentas nėra naudingas. Taip yra todėl, kad paskolos pasirašant vekselį reikalauja notaro įsikišimo, kas kainuoja nemažus pinigus. Taip, tie pinigai tikrai nėra dideli turint omenyje skolininko nemokumą, tačiau yra nenaudingi skolininkui esant mokiam.

Turint omenyje, kad greitas paskolas teikiančios įmonės kiekvieną mėnesį išduoda nuo šimtų iki tūkstančių paskolų, vekselių pasirašymas yra paprasčiausiai nenaudingas. Visgi tik nedidelė dalis klientų tampa nemokiais ir su ta nedidele dalimi galima labai lengviau susitvarkyti standartiniais teismo procesais. Dėl didelės apimties sandorių kiekio, greitųjų kreditų bendrovės didelės dalies savo pinigų neįšaldo, todėl pernelyg smarkiai dėl nemokių sutarčių ir teismo proceso sukti galvos neturi.

Todėl kreditai pagal vekselį yra labiausiai naudingi ir plačiausiai naudojami individualių kreditorių atvejais. Tokiais atvejais, skolinant nepažįstamam asmeniui ir turint labai ribotą kapitalą, vekselis gali būti neįtikėtinai veiksmingas kredito grąžinimo garantas. Jokie legalūs ir nelegalūs manevrai iš skolininko pusės tampa neįmanomi, kuomet yra pasirašomas vekselis. Būtent todėl paskolos pagal vekselį internetu nėra suteikiamos nė jokioje formoje. Nei greitos paskolos, nei greitieji kreditai nėra prieinami tokioje formoje.

Būtent dėl šios priežasties, kiekvienas norintis gauti paskolą pasirašant vekselį privalo ieškoti privačiai ir individualiai jas teikiančių asmenų.

Paskutinį kartą peržiūrėtas ir/ar atnaujintas turinys: 2020-12-22

Paskolos pasirašant vekselį

Edgaras Marcinkevičius

Sukaupta patirtis dirbant su privačiais vartojimo paskolų klientais leidžia man dalintis patirtimi grįstais patarimais ir rekomendacijomis. Nesvarbu ar kalbėsime apie greituosius kreditus, lizingą, refinansavimą ar kitas privatiems klientams skirtas paslaugas, aš galėsiu jums patarti. Man galite rašyti šiuo el. paštu: amcredit@amcredit.lt arba Linkedin: https://www.linkedin.com/in/edgaras-marcinkevičius-1076b7202/

Viena mintis “Paskolos pasirašant vekselį

 • at
  Permalink

  Ar galima pasirasyti vekseli jei bloga kredito istorija?

  Atsakyti
  • at
   Permalink

   Laba diena turiu bloga kreditinguma,ir skolu noreciau susitvarkyti savo problemas ir moketi viena paskola pasirasius vekseli

   Atsakyti
  • at
   Permalink

   Nesvajok,nes niekas su bloga kredito istorija neduda paskolos,jie tik melu ir maitina,o jai raso kad skolina su bloga kredito istorija,ar be darbiams duoda paskolas,tai zinok kad cia sukasi skolu ismusinetojai.

   Atsakyti
  • at
   Permalink

   Turiu prastą kredito istoriją, ar galiu pasirašyti vekselį?

   Atsakyti
 • at
  Permalink

  Reikalinga paskola 500eur pasirasant vekseli,dirbu viena menesy,isviso pajamu gaunu 700eur.skubei.mano kontaktai 863282823

  Atsakyti
  • at
   Permalink

   Skubiai reikalinga 9000paskola pasirasant vekseli.gaunu stabilias pajamas.

   Atsakyti
 • at
  Permalink

  sveiki, reikia paskolos su vekseliu. Dirbanti ir reiketu tik 200e per pora men grazinciau

  Atsakyti
 • at
  Permalink

  Reikalinga paskola 3000 eur iki 2019 03 01 su vekseliu

  Atsakyti
 • at
  Permalink

  Reiketu tik 200 €. Per du men. atiduočiau. Šiauliai

  Atsakyti
 • at
  Permalink

  Ieškau žmogaus,kuris padėtų man refinansuoti keletą kreditų,per skubėjimą nesuvokiau kokius procentus moku… Dėkoju.

  Atsakyti
  • at
   Permalink

   Laba diena,
   Reikalimga 1000 eur.paskola kaip galima skubiau pasirašant vekselį.
   Turiu pradelstų įmokų.
   Turiu pastoviais pajamas
   Pagarbiai
   Giedrė

   Atsakyti
 • at
  Permalink

  Sveiki, reikalinga paskola pasirašant vekseli 750 euru automobilio isigijimui, mano pajamos 680, kontaktinis tel. 860466290

  Atsakyti
 • at
  Permalink

  Esu skolininku sarase ar galiu gauti paskola pasirasant vekseli. Kad padenkciau skolas

  Atsakyti
 • at
  Permalink

  LABAS ,AR BUTU IMANOMA GAUTI PASKOLA PASIRASANT VEKSELI .TURIU PASTOVIAS PAJAMAS .TURIU ANSTOLIU ,PRADELSTU MOKEJIMU ,NORECIAU VISKA SUSITVARKYT IR PRADET VISKA IS NAUJO TVARKINGAI

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Finbee paskolos